OM dospelí Ilava

Kategóriou dospelých sa na západe aj východe Slovenska začala séria oblastných majstrovstiev jednotlivých vekových kategórií. Okrem dospelých sa v tento víkend konali aj oblastné majstrovstvá kategórie U 13.

Turnaja sa z nášho klubu zúčastnili už stabilná hráčka dospeláckej kategórie Natálka Slobodová, ale aj veterán v našich radoch – Ivan Kuhn.

Ivan Kuhn nastúpil do úvodného mixu v páre s Vladimírou Hankovou z Ilavy a v prvom kole mali voľný žreb. V druhom kole ale nastúpili proti nasadenej dvojici č. 3 – Dárius Bálint a Nikoleta Bálintová z DBK a po výsledku 6:21, 6:21 z ďalšieho priebehu mixu vypadli. Dvojica z DBK napokon došla až do finále. Natálka vytvorila provizórny pár s Matúšom Rippom zo Spojov Bratislava, keď jej stabilný partner Patrik Polák patrí do oblasti východ. V prvom kole mali tiež voľno, v druhom nastúpili proti trenčianskej dvojici Papánek – Foltánová, nasadeným ako č. 6. Odohrali celkom solídny trojsetový zápas, ale po výsledku 21:19, 16:21 a 14:21 sa mixová časť turnaja skončila aj pre nich.

Vo dvojhrách nastúpil Ivan Kuhn proti Jurajovi Pagáčovi z Trenčína a po jednoznačnom výsledku 7:21 a 5:21 sa mohol v kľude pripravovať na štvorhru. Natálka mala v prvom kole voľný žreb, v druhom nastúpila proti Dáši Štroffekovej z Trenčína, s  ktorou vo februári zhodou okolností tiež v Ilave na A turnaji U 17 zohrala veľmi pekný a vyrovnaný trojsetový zápas. Tentoraz sa jej ale tak nedarilo a po vcelku jednoznačnom priebehu prehrala 10:21, 10:21.

Do štvorhry sa Ivan prihlásil ako voľný hráč a keďže Lukáš Kudláč nemal spoluhráča, pretože jeho stabilný partner Dávid Butaš na turnaj neprišiel, tak ich ako dvoch voľných hráčov dal dohromady organizátor turnaja (alebo hlavný rozhodca). Ivanovi sa podarilo s výborným deblovým hráčom v prvom kole poraziť po boji spojársku dvojicu Rippa – Velič 18:21, 21:18 a 26:24. V druhom kole však narazili na nasadenú dvojicu č. 2 z BKMI Trenčín – Bočák, Pagáč, ktorej podľahli 13:21, 10:21. Dvojica z Trenčína nakoniec štvorhrový turnaj vyhrala. Natálka sa pre štvorhru v tomto turnaji dohodla s našou bývalou hráčkou Simonkou Streharski. Do ženskej štvorhry nastúpilo iba 7 dvojíc, a tak prvé kolo bolo hneď štvrťfinále. V ňom Natálka so Simonkou porazili trenčiansku dvojicu Štroffeková – Švachová celkom s prehľadom 21:15, 21:13.  V semifinále nastúpili proti nasadeným jednotkám, ďalšej trenčianskej dvojici Prostináková – Grenčíková, ktorým ale už podľahli 15:21 a 10:21.

Tým sa tento turnaj pre našich hráčov definitívne skončil, je však škoda, že sa turnaja nezúčastnilo viac našich hráčov, najmä z kategórie U 17, ktorí mali tiež právo účasti.

Kompletné výsledky turnaja sú tu.

Napísal: Daniel Sloboda

[ngg src=“galleries“ ids=“31″ display=“basic_thumbnail“ show_slideshow_link=“0″]