Späť na zoznam reportáží

IV Liga: 3. kolo, Bratislava, 05.05.2019

Reportáž (by Ivan Kuhn)

V nedeľu 5. mája odohral tím BPR Bratislava 3. kolo IV. ligy. Nastúpili sme v zložení Tomáš Ondrovič, Martin Stolárik, Dávid Kováč, Peter Ďurík starší, Peter Ďurík mladší, Natália Slobodová a Eliška Kuhnová. V prvom zápase bol našim súperom tím Fénix Bratislava C, ktorý bol po 2. kole na druhom mieste v tabuľke bratislavskej skupiny IV. ligy, zatiaľ čo náš tím bol po dvoch kolách na piatom mieste. Takže naši súperi boli favoritom zápasu. Vďaka bojovným výkonom našich hráčov a hráčok sa papierové predpoklady nenaplnili a proti silnému tímu sme uhrali cennú remízu 4:4. O body nášho tímu sa postarali Tomáš a Natálka v dvojhrách, Natálka s Eliškou v štvorhre a Tomáš s Eliškou v mixe.

V druhom zápase sme nastúpili proti tímu Spoje Bratislava D. Ten sa v priebežnej tabuľke nachádzal na treťom mieste, takže bol tiež miernym favoritom. Po vyrovnaných zápasoch sme však nášho súpera porazili 5:3. O body sa postarali Tomáš, Maťo a Dávid v dvojhrách, Maťo s Dávidom v štvorhre a Tomáš s Eliškou v mixe.

Celkovo našim najlepším hráčom v treťom kole bol Tomáš s plným bodovým ziskom, keď vyhral všetky štyri zápasy, na ktoré nastúpil, teda obe dvojhry a oba mixy. Tri víťazstvá zo štyroch zápasoch zaznamenala Eliška, ktorá okrem dvoch výhier s Tomášom v mixe, pridala aj jedno víťazstvo v štvorhre s Natálkou. Po dva body pre tím pridali Natálka, Maťo aDávid. Poďakovanie však patrí všetkým hráčom, ktorí prišli a nastúpili na zápasy, vďaka čomu sme odohrali všetky zápasy v optimálnom zložení a neprehrali sme žiadny zápas kontumačne, ale iba po tvrdom boji.

Bratislavská skupina IV. ligy bola veľmi vyrovnaná.Dominovali jej dva tímy – 1. PBK Jakarta aFénix Bratislava, ktoré si zabezpečili účasť v bojoch o postup do III. ligy. Za nimi skončili v neoficiálnej tabuľke tri tímy, ktoré majú rovnaký počet bodov (7). BPR Bratislava skončí zrejme na piatom mieste, iba vďaka horšiemu skóre setov, ako majú tretie Spoje Bratislava D aštvrtý BK Šamorín. Toto umiestnenie nám na jeseň zabezpečuje účasť v druhej výkonnostnej skupine IV. ligy, čo znamená, že v tomto ročníku určite zaznamenáme lepšie umiestnenie ako v ročníkoch 2016 a 2017.

Čaká nás letná prestávka a po nej sa v septembri alebo októbri stretneme na ďalších zápasoch, na ktoré sa už dnes tešíme a verím, že na jeseň si zahrajú aj ďalší hráči a hráčky z našej súpisky.

Fotogaléria