Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

Bedminton pre radosť

Štipka dejepisu na úvod

História nášho detského klubu sa začala písať v roku 2007, kedy prebehol prvý tréning detí v telocvični ZŠ Drieňová v Bratislave. Od toho času sme už vyskúšali mnoho hál (či už NTC, Gym. Skalická, ZUŠ Sklenárova alebo telocvičnu pri internátoch v Mlynskej doline) a na tréningoch vycvičili mnoho bedmintonoistov…

BPR dnes

Nájdete nás v telocvičniach ZŠ Ružová dolina (Ružinov) a v petržalskej Slávii Agrofert. Všetky tréningy zabezpečuje náš pán tréner Mgr. Martin Schön. Naši najperspektívnejší hráči majú možnosť trénovať až 9x týždenne, no k zlepšovaniu výkonnosti výrazne prispievajú aj pravidelné sústredenia. V posledných rokoch organizujeme pravidelné letné sústredenia na Skalke pri Kremnici a zimné sústredenia v Leviciach.

Klub tvorí cca 100 členov, z ktorých je cez 30 zaregistrovaných v SZBe a pravidelne sa zúčastňuje turnajov vo svojich vekových kategóriach. Turnajové výpravy pomáhajú organizovať aj rodičia našich zverencov, časté sú výjazdy napríklad do Púchova, Trenčína či Piešťan. Medzi aktivity nášho klubu patrí samozrejme mimo účasti na turnajoch aj ich organizácia. Organizujeme turnaje pre registrovaných i neregistrovaných hráčov, ako napríklad MBL.


susrtedenie-skalka-pri-kremnici-august-2019

Letné sústredenie Skalka pri Kremnici 08/2019