Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

A turnaj U19, Košice, 30.03.2019

Reportáž (by Daniel Sloboda)

V Košiciach sa 30. – 31.3.2019 konal druhý tohtoročný A turnaj v kategórii U 19. Pôvodne sa mal konať v Šuranoch, ale nakoniec ho preložili do Košíc, takže pár týždňov po prvom turnaji sa vrátili najlepší hráči tejto kategórie opäť na východ Slovenska. Tento raz však nie do telocvične v Rozhanovciach, ale do telocvične v ZŠ Janigova.

Podobne ako na prvý A turnaj tejto kategórie, cestovala aj na tento turnaj z nášho klubu iba Natálka Slobodová, napriek tomu, že v tejto kategórii už nie je nutné hrať kvalifikáciu. Keďže turnaj sa konal počas druhého kola prezidentských volieb a volebný okrsok bol priamo v budove školy, kde sa konal turnaj, využili sme to a odvolili sme priamo počas turnaja.

Celkovo sa turnaja zúčastnilo v dvojhrách 20 dievčat a 35 chlapcov. Začínalo sa mixami, do ktorého nastúpilo 18 dvojíc. Natálka nastúpila po druhýkrát so svojím novým stálym partnerom – Patrikom Polákom z Košíc, s ktorým odohrali svoj premiérový A turnaj v Ilave v kategórii U 17 koncom februára. Na svojom druhom turnaji už boli zohratejší, čomu napomohol aj spoločný tréning deň predtým. V prvom kole mala väčšina dvojíc voľný žreb, v druhom nastúpila Natálka s Patrikom proti veľmi skúsenej a zohratej prešovskej dvojici Boris Karpják – Julka Chmurovičová, nasadení ako č. 4. Nakoniec to bol celkom napínavý a vydarený zápas, v ktorom naša dvojica prehrala len tesne 18:21 a 19:21.

Pokračovalo sa dvojhrami. Keďže dievčat v pavúku bolo 20, väčšina z nich mala v prvom kole voľný žreb, vrátane Natálky. V druhom kole jej žreb priradil nasadenú hráčku č. 2 a najvyššie postavenú Slovenku v európskom rebríčku do 17 rokov – Sofiu Slosiarikovú. Rozdiel v kvalite je ešte stále príliš veľký a napriek množstvu pekných výmen Natálka podľahla Sofii 10:21 a 11:21.

Pre štvorhru vytvorila Natálka pár s Miriam Mikulášovou, ale dievčatá nemali príliš šťastie na žrebovanie. Hneď v prvom kole (štvrťfinále, keďže v súťaži bolo iba 8 dvojíc) nastúpili proti nasadenej dvojici č. 1 a slovenskému reprezentačnému páru Julka Chmurovičová – Natália Tomčová a podľahli im celkom jednoznačne 7:21 a 11:21.

Natálka teda odchádzala z Košíc s bilanciou 3 prehier, jedna v každej disciplíne, ale aj to je nevyhnutná súčasť získavania skúseností vo vyšších kategóriách.

Fotogaléria