Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

A turnaj U15, Košice, 10.02.2018

Reportáž (by Natália Slobodová)

Na turnaj A kategórie U 15 do Košíc sme vyrazili už v piatok a prespali sme v Košiciach. Ráno sme sa vydali do haly v Rozhanovciach. Turnaja sa mohlo zúčastniť 24 chlapcov a 24 dievčat , ale aj náhradníci , z ktorých niektorí hrali, pretože niektorí pôvodne prihlásení hráči a hráčky neprišli. Aj Gregor bol náhradník a nakoniec hral.

Začínalo sa mixami. Ja som hrala s Aďom Palkocim a Gregor Ondrejčák hral s Lýdiou Zaťkovou zo Žiliny. S Aďom sme v prvom kole prehrali proti prešovsko-košickej dvojici Stašková - Dzurňák. Gregor a Lýdia vyhrali v prvom kole nad košickou dvojicou András – Šucová, ale v druhom kole prehrali proti nasadenému páru č. 3 Timo Gunda – Nina Michalková.

V dvojhrách prehral Aďo v prvom kole proti Samuelovi Šlosárovi zo Sabinova. Gregor vyhral v prvom kole proti Filipovi Mravcovi z Košíc, ale v druhom prehral proti nasadenej šestke – Andrejovi Suchému. Ja som hrala v prvom kole proti Alexandre Bajusovej z Prešova a vyhrala som. V druhom kole som porazila nasadenú šestku Michaelu Mravíkovú z Banskej Bystrice v troch setoch. Ďalšie kolo bolo už štvrťfinále, kde som prehrala proti nasadenej a slovenskej dvojke Sofii Slosiarikovej z Košíc.

Vo štvorhre hral Aďo s Viktorom Streharski a prehrali v prvom kole s dvojicou Duleba – Gabrhel. Gregor hral vo dvojici so Stanislavom Pálešom z Hnúšte a v prvom kole vyhrali nad košickou dvojicou Mikuľák – Štefánik. V druhom kole hrali už proti nasadenej trojke – dvojici Gunda – Turek a prehrali. Ja som hrala štvorhru s Tamarou Mrázovou z Bánova. Boli sme nasadené ako dvojica č. 4, takže sme prvé kolo nehrali. Druhé kolo bolo už štvrťfinále proti trenčiansko – košickej dvojici Timea Michalková – Alexandra Pastulová , ktoré sme vyhrali. V semifinále sme už prehrali proti nasadenej dvojici č. 2 – Olívii Kadlecovej z Púchova a Lei Výbochovej zo Zvolena, ale získali sme 3. miesto, aj keď organizátori mediale nedávali.

Tento turnaj bol pre mňa veľmi úspešný a dúfam, že sa mi bude rovnako dobre dariť aj na ďalších turnajoch.

Fotogaléria