Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

Kvalifikačný turnaj U17, Púchov, 20.01.2018

Reportáž (by Daniel Sloboda)

Turnaj bol organizovaný klubom Racquets Púchov a uskutočnil sa v peknej mestskej hale v Púchove so 4 kurtami. Na turnaji sa zúčastnilo 21 chlapcov a až 30 dievčat z oblasti západ, ktoré bojovali vždy o 6 miest na A turnaj, ktorý sa mal konať o necelý mesiac opäť v tej istej hale v Púchove.

Z nášho klubu sa turnaja zúčastnil v chlapčenskej časti Dávid Butaš a v dievčenskej Ninka Nevláčilová a Natálka Slobodová. Do mixov nastúpilo 21 párov. Dávid hral so Simonkou Streharski zo Spoje Bratislava a keďže boli nasadení ako jednotka, nemuseli hrať prvé kolo. V druhom kole porazili zvolensko-púchovskú dvojicu Petrovič – Michalková 21:14, ale vo štvrťfinále narazili na šikovnú dvojicuGunda –Ivanovičová (DBK Bratislava/Pohoda Trnava) a po výsledku 19:21 v mixoch skončili. Naše dievčatá vytvorili dvojice s chlapcami zo Šamorína, s ktorými hrali prvý raz. Natálka hrala s Jakubom Kaššom a v 1. kole porazili púchovskú dvojicu Plevák- Skorkovská 21:14. V druhom kole sa im však darilo už menej a prehrali s trenčianskou dvojicou nasadenou ako číslo 4: Turek – Horná 15:21. Veľmi podobne sa v mixe darilo aj Ninke s jej spoluhráčom Tomášom Luštíkom – v 1. kole vyhrali nad trenčianskou dvojicou Hunčík – Fábryová 21:7, ale v 2. kole prehrali s ďalšou, výrazne lepšou trenčianskou dvojicou nasadenou ako číslo 6: Kajda – Orságová 7:21.

V dvojhre Dávid ako nasadený hráč č. 4 nemusel v 1. kole nastúpiť a v 2. kole proti Trenčanovi Tomášovi Hunčíkovi jednoznačne dominoval 21:5 a 21:13. Vo štvrťfinále vyhral tiež jednoznačne nad Lukášom Vojtekom z Púchova 21:7 a 21:16. Semifinále bolo asi najkrajším chlapčenským zápasom a Dávidovi sa v ňom podarilo zvíťaziť nad nasadenou jednotkou Alexom Kajdom z Trenčína 21:16 a 21:19. Dávid dotiahol nakoniec celý turnaj do víťazného konca a vo finále porazil výborného Richarda Pavlíka 21:11 a 21:16.

V dievčenskej dvojhre sa našim dievčatám až tak nedarilo. Natálka síce porazila v prvom kole v napínavom zápase Natálku Ďurčatovú z DBK Bratislava 21:16 a 22:20, ale v druhom kole podľahla nasadenej trojke Terézii Kučovej z Ilavy 13:21 a 18:21. Ninka mala smolný žreb, ktorý jej hneď v prvom kole prisúdil výbornú Leu Výbochovú zo Zvolena, nasadenú ako číslo 5, proti ktorej Ninka nemala šancu a prehrala 9:21 a 7:21.

Vo štvorhre nastúpili Ninka s Natálkou spolu a v prvom kole rozdrvili trenčiansku dvojicu Fábryová – Koritková 21:2. V druhom sa im proti nasadenej trojke turnaja Tamara Mrázová – Simonka Streharsi už toľko nedarilo, veľmi veľa kazili a prehrali 9:21. Táto dvojica nakoniec aj vyhrala dievčenskú štvorhru.

V chlapčenskej štvorhre bol do turnaja prihlásený Dávid v dvojici s Alexom Kajdom z Trenčína, ale po únave z predchádzajúceho herného programo do zápasov nenastúpili.

Tento kvalifikačný turnaj bol pre našich reprezentantov zmiešane úspešný – Dávid sa výhrou v turnaji jednoznačne kvalifikoval na A turnaj, ale naše dievčatá si priamy postup nevybojovali a môžu snáď dúfať, že by si na A turnaji v prípade šťastnej zhody okolností zahrali ako náhradníčky.

Fotogaléria