Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

Kvalifikačný turnaj U17, Bratislava, 16.09.2017

Reportáž (by Natália Slobodová)

Na turnaj sme prišli okolo 8. Pred začiatkom turnaja sme sa rozcvičili. Prišlo celkom málo detí – 18 chlapcov a 20 dievčat. Z nášho klubu na tento turnaj prišlo 6 hráčov: Dávid, Soňa, Mirka, Simonka, Timo a ja. Najprv boli mixy. Simonka hrala s Dávidom. Nemuseli hrať prvé kolo, aj keď neboli nasadení, ale v druhom kole bohužiaľ dostali Zinu Hlavačkovú a Lukáša Kudláča, takže sa nedostali ďalej. Soňa hrala s Jakubom Vlkom z CEVA Trenčín. Ich súperov si už nepamätám, ale cez prvé kolo sa nedostali :(. Mirka nestihla nájsť žiadneho voľného chlapca, kým sa rozlosovali mixy, bola to smola. Ja som hrala mix s Timom. Boli sme nasadení, tak sme nemuseli hrať prvé kolo. V druhom kole kole sme dostali dvojicu Drgová a Horáček. Tých sme porazili takže sme sa dostali do štvrťfinále. Ale tam sme dostali dvojičky Kadlecovcov a tí nás porazili.

V dvojhre boli nasadení Simonka a Timo. Ja a Mirka sme museli hrať prvé kolo. Mirka hrala prvé kolo proti Hornej z BKMI Trenčín. Keďže prehrala, tak potom hrala o poradieo 17.-20. miesto. Tam už som to nesledovala, takže neviem ako nakoniec skončila. Ja som hrala v prvom kole proti Katke Haldovej z klubu Spoje Bratislava. Vyhrala som a v druhom kole som hrala proti Dáši Štroffekovej z BKMI Trenčín. S ňou som prehrala a potom so hrala o poradie o 9.-16. miesto a nakoniec som skončila na 10.mieste. Soňa začala hrať až v druhom kole proti Adriane Drgovej z Ilavy. Bol to veľmi zaujímavý zápas a Soňa hrala naozaj dobre, aj keď nakoniec prehrala v troch setoch. Potom hrala o poradie a nakoniec skončila 13. Simonka bola nasadená, takže tiež začala hrať až v druhom kole. Porazila Michalkovú z Púchova a v štvrťfinále hrala hrala proti Drgovej. Síce prehrala, ale potom hrala o postup na A-turnaj vo Zvolene proti Lucii Hríbikovej z CEVA Trenčín a v troch setoch ju porazila. Čiže postúpila na A-turnaj! Následne ešte hrala proti Dáši Štroffekovej o konečné 5. – 6. miesto. Tento zápas prehrala, ale ten už nebol taký dôležitý. Takže skončila nakoniec na 6. mieste.

Timo bol tiež nasadený a v druhom kole porazil Jozefa Mitochu z BKMI Trenčín. Vo štvrťfinále prehral s Lukášom Kudláčom. Následne hral o postup na A-turnaj proti Kopanicovi zo Spojov Bratislava a vyhral! Ostával mu zápas o konečné 5.-6. miesto so súperom, o ktorom sa dočítate nižšie. Dávid musel hrať aj prvé kolo, v ktorom porazil Jakuba Vlka z CEVA Trenčín, v druhom kole Matúša Orsága z BKMI Trenčín, ale vo štvrťfinále s Alexom Kajdom z CEVA Trenčín tesne prehral v treťom sete 22:20 (alebo 23:21?). Následne hral o postup na A-turnaj proti Rippovi zo Spojov Bratislava a vyhral! Ostával mu posledný zápas o 5.-6. miesto a hral ho proti – áno, proti Timovi! Bratrovražedný súboj zvládol lepšie veľmi tesne Dávid – našťastie v tomto súboji už o veľa nešlo, keďže obaja sa úspešne dostali na A-turnaj do Zvolena.

Štvorhry prišla hrať aj Eliška, ktorá hrala so Soňou. Ja som hrala s Mirkou, Dávid hral s Timom a Simonka hrala s Rebekou Uhnavou zo Slávie Trnava. Soňa s Eliškou prehrali v prvom kole proti Dáši Štroffekovej a Nine Švachovej z BKMI Trenčín a ja s Mirkou sme prehrali tiež v prvom kole proti Kláre Hornej a Ivane Hladkej, tiež z BKMI Trenčín. Simonka s Rebekou Uhnavou boli nasadené, takže boli rovno v štvrťfinále, keďže bolo tak málo párov. Štvrťfinále vyhrali proti dvojici Horná + Hladká, ale potom prehrali v semifinále. Dávid a Timo vyhrali tiež jeden zápas a prehrali v semifinále.

Tento turnaj sa mi zdal veľmi vydarený. Myslím, že všetci sme si dobre zahrali a darilo sa nám, aj keď Simonka, Timo aj Mirka roztrhli výplety na svojich raketách :). Síce sme nezískali žiadne zlaté,strieborné ani bronzové umiestnenie, ale Simonka, Dávid a Timo postupujú na A-čko a to je výborné!

Fotogaléria