Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

A turnaj U13, Bratislava, 21.04.2018

Reportáž (by Gregor Ondrejčák)

Tradičný začiatok turnaja - mix sme namiešali takto: jediný spoločný pár z nášho klubu Oliver a Megan, Aďo a Emma Baumannová (Spoje Bratislava) a Gregor a Lucia Vašátová (AS Trenčín). Aďo s Emmou vyhrali prvé aj druhé kolo, ale v treťom sa im to už nepodarilo. Megan s Oliverom prešli prvým kolom, v druhom však ako na potvoru dostali mňa s Luciou. Zápas skončil podľa rebríčkového očakávania našou výhrou, ale Megan s Oliverom sa držali statočne. V mixe sme pokračovali výhrou ešte v treťom kole, do finále sme však už nepostúpili cez Matúša Polláčka a Ellu Klačanskú a skončili sme bronzový.

Dvojhry sme hrali dobre. Megan a Oliver v prvom kole vypadli, ale užili si zápasy o umiestnenie, ktoré vyhrali. Aďo ako nasadený prvé kolo nehral, druhé kolo vyhral, ale tretie kolo prehral so Samom Šlosárom, aj keď druhý set vyzeral veľmi nádejne (21:9, 21:18).

Ja som tiež nehral prvé kolo, druhé a tretie kolo som vyhral. V semifinále Tadeáš Diro (PBA Prešov) bojoval, bol kvalitný súper, ale ja som zúročil svoje doterajšie skúsenosti zo zápasov a postúpil som do finále (21:14, 21:16). Keďže na turnaj neprišiel prvý chalan v rebríčku Andrej Suchý, do finále postúpil po náročnej 3-setovej dráme Adam Srnec (BKR Púchov). Potvrdili sme tak umiestnenie v rebríčku a stretli sme sa druhý a tretí hráč. Po veľmi vyrovnanom napínavom zápase som ho porazil (23:21 a 23:21) a odniesol som si zlato.

V štvorhre som hral s Aďom, kde sme tiež boli nasadení. Druhé kolo sme vyhrali, prešli sme aj cez semifinále a už sme boli vo finále. Tam sme hrali proti Matúšovi Poláčkovi a Dominikovi Andrásovi. Po troch vyrovnaných setoch sme nakoniec vyhrali (21:17, 14:21, 21:19) a odniesli si ďalšie zlato.

Tento Ačkový turnaj U13 hodnotím celkovo ako vynikajúci pre celý klub, výborne sme si všetci zahrali a zožali sme zlato v dvojhre a vo štvorhre a bronz v mixe. Ďakujeme, pán tréner aj rodičia za podporu.