Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

Kvalifikačný turnaj U15, Bratislava, 13.01.2018

Reportáž (by Natália Slobodová)

Tento turnaj sa konal v Dúbravke a organizoval ho klub Spoje Bratislava. Na turnaj prišlo 25 dievčat a 16 chlapcov. Účasť z nášho klubu nebola veľmi veľká, pretoževeľa detí prešlo do vyššej kategórie. Boli sme tam 4 - ja, Aďo Palkoci, Marcelka Mrvová a Tamarka Fandelová.

Najprv bol mix. Ja som hrala s Aďom a Marcelka s Tamarkou mix nehrali. V prvom kole sme hrali proti dvojici Hujo-Koritková a vyhrali sme. V druhom kole sme hrali proti dvojici Čuhár-Marťáková a tiež sme vyhrali. V semifinále sme hrali proti dvojici Svoreň-Haldová a znova sme vyhrali, takže sme išli do finále. Vo finále sme hrali proti dvojici Závodský-Vojtíšková a prehrali sme, takže sme sa umiestnili na konečnom druhom mieste.

Druhá disciplína bola dvojhra. V prvom kole hral Aďo proti Jurajovi Marekovi a vyhral v troch setoch. V druhom kole hral proti Matúšovi Závodskému, ale prehral v dvoch setoch. Nasledujúci najdôležitejší zápas o postup na A turnaj proti Filipovi Čuhárovi sa Aďovi podarilo vyhrať v dvoch setoch a úspešne zvládol aj posledný zápas o konečné 5. miesto na tomto turnaji. Marcelka hrala v prvom kole proti Eme Baumannovej a prehrala. Tamarka hrala v prvom kole proti silnej Timei Michalkovej a tiež prehrala. Žiaľ, ich ďalšie zápasy o poradie na 17. – 25. mieste som nemohla podrobne sledovať. Ja som bola druhá nasadená, a preto som prvé kolo nehrala. V druhom kole som sa stretla s Emou Baumannovou a porazila som ju v dvoch setoch. Následne sa už vo štvrťfinále začala moja séria 3 zápasov proti dievčatám zo Žiliny – najprv som porazila v 2 setoch Evu Štanskú, potom v semifinále Lýdiu Zaťkovú v 3 setoch a vo finále som sa stretla s prvou nasadenou – Ninkou Holienčíkovou. Žiaľ, vo finále sa mi už tak nedarilo a prehrala som v 2 setoch.

Nakoniec sa hrali štvorhry. V chlapčenskej štvorhre sme zastúpenie nemali. V dievčatách hrali spolu Marcelka s Tamarkou, ale prehrali hneď v prvom kole s dvojicou Timea Michalková – Barbora Meravá. Ja som hrala spolu s Elou Vojtíškovou z Trenčína, hrali sme spolu prvý raz a nebolo to úplne zlé, ale prehrali sme hneď prvý zápas tesne 21:18 s dvojicou Ivana Pleváková – Natálka Ďurčatová a turnaj sa skončil aj pre nás.

Tento turnaj sa našemu klubu celkom vydaril, aj keď nás prišlo málo. Získali sme 2. miesto v mixe a 2. miesto v dievčenskej dvojhre a mne s Aďom sa podarilo postúpiť na A turnaj, ktorý sa bude konať začiatkom februára v Košiciach.

Fotogaléria