Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

Majstrovstvá SR U17, Ilava, 17.11.2018

Reportáž (by Daniel Sloboda)

V dňoch 17. – 18.11.2018 sa v hale v Ilave konal prvý z vrcholov tohtoročnej slovenskej bedmintonovej sezóny – Majstrovstvá Slovenska v kategórii do 17 rokov. Majstrovstiev Slovenska sa mohli zúčastniť najlepší 24 hráči v aktuálnom rebríčku dorastencov, resp. dorasteniek. Z nášho klubu si právo účasti vybojovali Dávid Butaš a Natálka Slobodová. Obidvaja obsadzovali pred MSR pozíciu 18 vo svojich rebríčkoch. U chlapcov sa turnaja zúčastnilo všetkých prvých 24 hráčov z rebríčka, u dievčat však chýbali až 4 dievčatá z prvej 24 a keďže náhradníčky prišli iba 3, turnaja sa zúčastnilo len 23 dievčat. Náš mini tím doprevádzal tréner Martin Schön.

Začínalo sa ako klasicky mixami. Naša dvojica dostala v prvom kole voľný žreb, v druhom však mala veľmi smolné vyžrebovanie a narazila na turnajové jednotky – Boriska Karpjáka a Julku Chmurovičovú z Prešova. Súperi boli nad sily našej dvojice a zvíťazili 21:11 a 21:10. Boris s Julkou nakoniec dokráčali až do finále, kde podľahli dvojici Andrej Antoška – Lea Výbochová.

Pokračovalo sa dvojhrami. Dávid nastúpil v prvom kole proti rebríčkovej 12 a vekovo svojmu rovesníkovi – Ľubovi Dirovi z Prešova. Bol to hodne napínavý zápas, Dávidovi sa podarilo vyhrať prvý set 21:11, ale v ďalších dvoch setoch sa mu už toľko nedarilo a prehral v nich 14:21 a 17:21. Semifinále a finále dvojhier sa hralo až v nedeľu a titul si jednoznačne a bez problémov vybojoval jasný favorit a rebríčková jednotka Andrej Antoška, vo finále proti rebríčkovej dvojke – Patrikovi Papánkovi.

Natálka Slobodová pokračovala v nie príliš šťastnom vyžrebovaní a v prvom kole mala za súperku veľmi skúsenú a o rok staršiu Dášu Štroffekovú z BKMI Trenčín. Natálke sa v úvode setov vždy darilo držať vyrovnaný stav, ale v polovici oboch setov sa situácia zmenila a nedokázala už tak účinne tlačiť na Dášu. Po peknej hre prehrala 12:21, 12:21. Do nedeľného semifinále sa bez prekvapenia nakoniec prebojovali 4 najlepšie slovenské hráčky z východného Slovenska a v trojsetovej finálovej bitke si vybojovala titul Sofia Slosiariková po víťazstve nad Michaelou Telehaničovou (obidve z Košíc).

Posledné boli štvorhry. V chlapčenskej štvorhre nastúpilo 13 párov, Dávid v stabilnej dvojici s Lukášom Kudláčom z Trnavy. V prvom kole uspeli proti trenčiansko-ilavskej dvojici Šimon Uher – Martin Gabrhel s prehľadom 21:13 a 21:10. V druhom kole (štvrťfinále) to bol výrazne dramatickejší zápas proti nasadenej dvojici č. 4 Jaroslav Čiško – Peter Huppert. Prvý set vyhral Dávid s Lukášom 21:18, druhý rovnakým pomerom prehrali a išlo sa do tretieho setu, kde mali Dávid s Lukášom pevnejšie nervy a vyhrali ho 21:16. Prebojovaním sa do semifinále zároveň získali istotu medailového umiestnenia. V semifinále nastúpili proti zvolenskej dvojici s 3-ročným vekovým rozdielom Andrej Antoška – Richard Pavlík. Prvý set po dlhom boji Dávid s Lukášom vyhrali 29:27 (!), ale v ďalších setoch sa prejavili väčšie skúsenosti Andreja Antošku a zvolenská dvojica vyhrala 21:10 a 21:16. Zvolenčania si nakoniec pripísali aj finálové víťazstvo a majstrovský titul.

Vo štvorhre dievčat neopustilo Natálku smolné žrebovanie – vo dvojici s Leou Skorkovskou z Púchova mali síce v prvom kole voľno, ale hneď v druhom kole nastúpili proti nasadeným jednotkám a neskorším majsterkám Slovenska – Natálii Tomčovej z Košíc a Julke Chmurovičovej z Prešova. Zo začiatku prvého setu držala Natálka s Leou so súperkami krok, ale od polovice setu sa začala prejavovať výrazne vyššia kvalita a Natálka s Leou podľahli súperkám 13:21 a 7:21.

Turnaj sa teda skončil celkom pekným výsledkom pre náš klub – zásluhou Dávida sme získali bronzovú medailu zo štvorhry.

Fotogaléria