Badmintonland Bratislava

Klub, tréningy, turnaje, sústredenia

Oblastné majstrovstvá Dospelých, Ilava, 18.05.2019

Reportáž (by Daniel Sloboda)

Kategóriou dospelých sa na západe aj východe Slovenska začala séria oblastných majstrovstiev jednotlivých vekových kategórií. Okrem dospelých sa v tento víkend konali aj oblastné majstrovstvá kategórie U 13.

Turnaja sa z nášho klubu zúčastnili už stabilná hráčka dospeláckej kategórie Natálka Slobodová, ale aj veterán v našich radoch – Ivan Kuhn.

Ivan Kuhn nastúpil do úvodného mixu v páre s Vladimírou Hankovou z Ilavy a v prvom kole mali voľný žreb. V druhom kole ale nastúpili proti nasadenej dvojici č. 3 – Dárius Bálint a Nikoleta Bálintová z DBK a po výsledku 6:21, 6:21 z ďalšieho priebehu mixu vypadli. Dvojica z DBK napokon došla až do finále. Natálka vytvorila provizórny pár s Matúšom Rippom zo Spojov Bratislava, keď jej stabilný partner Patrik Polák patrí do oblasti východ. V prvom kole mali tiež voľno, v druhom nastúpili proti trenčianskej dvojici Papánek – Foltánová, nasadeným ako č. 6. Odohrali celkom solídny trojsetový zápas, ale po výsledku 21:19, 16:21 a 14:21 sa mixová časť turnaja skončila aj pre nich.

Vo dvojhrách nastúpil Ivan Kuhn proti Jurajovi Pagáčovi z Trenčína a po jednoznačnom výsledku 7:21 a 5:21 sa mohol v kľude pripravovať na štvorhru. Natálka mala v prvom kole voľný žreb, v druhom nastúpila proti Dáši Štroffekovej z Trenčína, s ktorou vo februári zhodou okolností tiež v Ilave na A turnaji U 17 zohrala veľmi pekný a vyrovnaný trojsetový zápas. Tentoraz sa jej ale tak nedarilo a po vcelku jednoznačnom priebehu prehrala 10:21, 10:21.

Pre štvorhru sa Ivanovi podarilo dohodnúť s výborným deblovým hráčom Lukášom Kudláčom a v prvom kole porazili po boji spojársku dvojicu Rippa – Velič 18:21, 21:18 a 26:24. V druhom kole však narazili na nasadenú dvojicu č. 2 z BKMI Trenčín – Bočák, Pagáč, ktorej podľahli 13:21, 10:21. Dvojica z Trenčína nakoniec štvorhrový turnaj vyhrala. Natálka sa pre štvorhru v tomto turnaji dohodla s našou bývalou hráčkou Simonkou Streharski. Do ženskej štvorhry nastúpilo iba 7 dvojíc, a tak prvé kolo bolo hneď štvrťfinále. V ňom Natálka so Simonkou porazili trenčiansku dvojicu Štroffeková – Švachová celkom s prehľadom 21:15, 21:13. V semifinále nastúpili proti nasadeným jednotkám, ďalšej trenčianskej dvojici Prostináková – Grenčíková, ktorým ale už podľahli 15:21 a 10:21.

Tým sa tento turnaj pre našich hráčov definitívne skončil, je však škoda, že sa turnaja nezúčastnilo viac našich hráčov, najmä z kategórie U 17, ktorí mali tiež právo účasti.

Fotogaléria