Späť na zoznam reportáží

IV Liga: 2. kolo, Dunajská Lužná, 24.03.2019

Reportáž (by Ivan Kuhn)

V nedeľu 24. marca sa tím BPR Bratislava zúčastnil 2. kola IV. ligy zmiešaných družstiev v bedmintone, ktoré organizoval BK Šamorín v Dunajskej Lužnej. Oproti prvému kolu sme v zostave urobili niekoľko zmien, aby sme vyskúšali aj ďalších hráčov zo súpisky. Nastúpili sme tak v zostave Tomáš Ondrovič, Martin Stolárik, Sviatoslav Olijnik, Dávid Kováč, Šimon Fraštia, Natália Slobodová, Eliška Kuhnová a Ivan Kuhn. Pôvodne mala hrať aj Nina Nevláčilová, ale žiaľ, pred týždňom si na turnaji GP Q U17 poranila členok. V mene celého tímu jej prajem skoré zotavenie.

V rámci kola sme odohrali zápasy proti dvom odlišným tímom. Družstvo DBK Bratislava C bolo po prvom kole na poslednom mieste tabuľky, kým nášmu tímu patrilo 6. miesto v priebežnej tabuľke bratislavskej skupiny IV. ligy. Takže na zápas sme nastupovali ako mierny favorit. Čo nie je ľahká pozícia. Ale po počiatočnej nervozite sa naši hráči rozohrali a vďaka víťazstvám Tomáša, Maťa, Dávida a Natálky v dvojhrách, Svjatoslava s Dávidom a Natálky s Eliškou v štvorhrách a Šimona s Eliškou v mixe, sme DBK Bratislava C porazili výrazne 7:1. Šťastena nepriala Maťovi so Šimonom, ktorí v prvej mužskej štvorhre prehrali po trojsetovej bitke 22:20, 21:23, 18:21.

Druhý zápas sme naopak hrali proti tímu, ktorý v prvom kole (a ani v druhom kole) neprehral ani jeden zápas a je zatiaľ suverénne na prvom mieste tabuľky bratislavskej skupiny IV. ligy. 1. PBK Jakarta Bratislava nastúpil v najsilnejšom zložení, teda aj s aktuálnou slovenskou rebríčkovou jednotkou Matejom Hliničanom. Náš tím nastúpil s odhodlaním. Zodpovednosť postaviť sa na kurt tvárou v tvár bývalému slovenskému reprezentantovi a bývalému (a určite aj budúcemu) extraligistovi, som ako kapitán tímu vzal na svoje plecia ja. Moju hru musia zhodnotiť iní, za seba môžem povedať iba toľko, že som na kurte odovzdal všetko a zápas som si užíval :). Súboj dopadol podľa papierových predpokladov a to nielen pokiaľ išlo o stretnutie dvoch tímových „jednotiek“, ale aj pokiaľ išlo o súboj oboch družstiev. 1. PBK Jakarta Bratislava vyhral na BPR Bratislava 7:1. O čestný bod nášho tímu sa postarali Tomáš a Eliška v mixe, keď po trojsetovej bitke porazili dvojicu Tuan Do Anh / Martina Gogoľová 15:21, 21:16, 21:8. Vyzdvihnúť však treba aj výkon Natálky, ktorá v dvojhre podľahla Monike Hruškovej až po trojsetovej bitke 19:21, 21:19,12:21. A uznanie si zaslúžia aj Maťo so Šimonom, ktorí s maximálnym nasadením prehrali so cťou štvorhru s dvojicou Matej Hliničan / Peter Kútny 9:21, 16:21.

Najúspešnejšími hráčmi v tomto kole boli z tímu BPR Bratislava Eliška (dve víťazstvá v mixe a jedno v štvorhre), Natálka (jedno víťazstvo v dvojhre a jedno v štvorhre), Tomáš (jedno víťazstvo v dvojhre a jedno v mixe) a Dávid (jedno víťazstvo v dvojhre a jedno v štvorhre).

Tretie, posledné kolo jarnej časti nás čaká v nedeľu 5. mája. Našimi súpermi budú Spoje Bratislava D a Fénix Bratislava C. Zabojujeme o čo najlepšie postavenie v tabuľke bratislavskej skupiny IV. ligy, aby sme na jeseň hrali o čo najvyššie umiestnenie v celkovej tabuľke IV. ligy. Zostaňte naladení. :)

Fotogaléria