Späť na zoznam reportáží

IV Liga: 5. kolo, Bratislava, 27.10.2019

Reportáž (by Ivan Kuhn)

V nedeľu 27. októbra 2019 sa tím BPR Bratislava zúčastnil piateho kola IV. ligy zmiešaných družstiev v bedmintone. Nastúpili sme v zložení Tomáš Ondrovič, Martin Stolárik, Šimon Fraštia, Natália Slobodová, Eliška Kuhnová a Ivan Kuhn. V prvom stretnutí sme narazili na tím MBK PE Malinovo B, ktorý po štvrtom kole bol na prvom mieste tabuľky skupiny o 9.-16. miesto, kým náš tím bol na druhom mieste.

Stretnutie s MBK PE Malinovo B malo zvláštnu príchuť pre Elišku, ktorá minulý rok hrala IV. ligu na hosťovaní práve za malinovské Béčko. Tento krát však stála na opačnej strane kurtu a proti bývalým spoluhráčom sa jej darilo, keď vyhrala štvorhru s Natálkou aj mix so Šimonom. Hádam sa za to na ňu jej bývalí spoluhráči nebudú hnevať. :)

Ďalšie víťazstvá zaknihovali Natálka a Tomáš v dvojhre a Tomáš pridal ešte aj víťazstvo vo štvorhre s Ivanom. Celkovo sme tak prvý tím tabuľky MBK PE Malinovo B porazili 5:3.

V druhom stretnutí sme si zmerali sily s tímom SC Pohoda Trnava. Tak, ako sa náš tím opiera o výborné výkony našich dievčat, tak sa naši druhí súperi opierajú o výkony Veroniky Kesslerovej. Proti dvadsiatej hráčke dvojhrového rebríčka dospelých žien a siedmej hráčke v rebríčku dievčat U19 nastúpila Natálka, ktorej v rebríčku dospelých žien patrí aktuálne 27. miesto a v rebríčku U19 18. miesto. Natálka sa proti Veronike síce snažila zo všetkých síl, ale o dva roky staršia súperka bola tento krát ešte nad jej sily. Sila Veroniky Kesslerovej sa prejavila aj v ženskej štvorhre, v ktorej nastúpili spolu so svojou mamou a porazili Natálku a Elišku v dvoch setoch, aj keď v prvom len tým najtesnejším rozdielom 19:21. V celom stretnutí sme nakoniec ťahali za kratší koniec a prehrali sme 3:5. O tri body pre náš tím sa postarali Tomáš v dvojhre a v prvej štvorhre s Ivanom a v druhej štvorhre Martin so Šimonom (obe štvorhry sa hrali na tri sety).

Celkovo bol v piatom kole najlepším hráčom nášho tímu Tomáš, ktorý vyhral všetky štyri zápasy, na ktoré nastúpil (dve dvojhry a dve štvorhry). Na tomto mieste si dovolím byť trochu osobný a poďakovať Tomášovi za krásny zážitok, keď som vďaka nemu po dlhom čase opäť okúsil radosť z výhry v IV. lige. :)

Natálka, Eliška, Šimon a Ivan mali 50 percentnú úspešnosť zápasov. Smolu mal Maťo, ktorý odohral tri ťažké trojsetové zápasy, ale uspel iba v jednom z nich. Najviac ho asi bude mrzieť prehra 24:26 v treťom sete dvojhry proti trnavskému súperovi. Hádam si napravil chuť v poslednej štvorhre, v ktorej so Šimonom vyhrali, aj keď kapitána nášho družstva držali v napätí do posledného košíka. :)

Posledné, šieste kolo IV. ligy sa uskutoční 24. novembra v Dunajskej Lužnej, keďže organizátorom kola bude BK Šamorín, ktorého nehrajúci kapitán Roland Bielčik opäť promptne ešte v deň konania kola zostavil predbežnú tabuľku skupiny o 9.-16. miesto. V nej sme si udržali druhé miesto za MBK PE Malinovo B a pred SC Pohoda Trnava. V poslednom kole sa stretneme s tímami AC UNIZA Žilina B a CEVA Trenčín D.

Fotogaléria