Späť na zoznam reportáží

IV Liga: 6. kolo, Dunajská Lužná, 24.11.2019

Reportáž (by Ivan Kuhn)

V nedeľu 24. novembra 2019 tím BPR Bratislava odohral posledné dva zápasy v rámci šiesteho kola IV. ligy zmiešaných družstiev v bedmintone v tejto sezóne. Nastúpili sme v zložení Tomáš Ondrovič, Peter Cabarka, Dávid Kováč, Šimon Fraštia, Natália Slobodová, Eliška Kuhnová a Ivan Kuhn.

V prvom stretnutí sme narazili na tím AC UNIZA Žilina B, ktorý bol po piatom kole na šiestom mieste tabuľky skupiny o 9.-16. miesto, kým náš tím bol na druhom mieste, takže sme boli papierovým favoritom. Prvý bod sme získali bez boja, keďže súperi prišli iba s tromi mužmi, takže druhú štvorhru, ktorú mali hrať Dávid so Šimonom, sme vyhrali kontumačne. Ďalšie body pridali Natálka, Tomáš a Peter v dvojhre, Natálka s Eliškou v ženskej štvorhre a Tomáš s Eliškou v mixe. Žilinské B-čko sme teda porazili 6:2.

V druhom stretnutí sme si zmerali sily s tímom CEVA Trenčín D, ktorý bol po 5. kole IV. ligy na siedmom mieste skupiny o 9.-16. miesto, takže sme opäť boli papierovými favoritmi. Ani v tomto prípade sme nezaváhali a zvíťazili sme 7:1, keď sme jediný bod stratili v druhej mužskej štvorhre, v ktorej novozložený pár Dávid a Šimon prehral až po trojsetovej bitke.

Celkovo boli v šiestom kole najlepšími hráčmi nášho tímu Tomáš, Natálka a Eliška, ktorí vyhrali všetky svoje zápasy.

Ako som už spomínal, po piatom kole bol tím BPR Bratislava na druhom mieste skupiny o 9.-16. miesto o jeden bod za tímom MBK PE Malinovo B. Keďže sme v šiestom kole bodovali naplno a naši malinovskí súperi zaváhali v zápase s družstvom Spoje Bratislava D, s ktorým prehrali 3:5, podľa neoficiálnej tabuľky, ktorú ako vždy veľmi rýchlo zostavil Roland Bielčik z BK Šamorín, sme sa posunuli na prvé miesto v našej skupine, čo znamená celkovo 9. miesto z 24 zúčastnených tímov v IV. lige zmiešaných družstiev Západ. Tento výsledok považujem za veľký úspech vzhľadom na to, že ide iba o našu tretiu sezónu v IV. lige, navyše s výrazne zmeneným a omladeným tímom. Len pre informáciu pre tých, ktorí IV. bedmintonovú ligu zmiešaných družstiev nesledujú pravidelne, v našej prvej sezóne v roku 2016 sme sa umiestnili na poslednom desiatom mieste bratislavskej skupiny IV. ligy. V roku 2017 sme skončili na predposlednom 25. mieste v celkovej tabuľke IV. ligy. V roku 2018 sa tím BPR do IV. ligy neprihlásil.

Verím, že v roku 2020 sa pokúsime nadviazať na úspešné pôsobenie v IV. lige v tejto sezóne. Budem veľmi rád, ak väčšina, ak nie všetci hráči z tímu, budú pokračovať v hraní za BPR Bratislava. Samozrejme, ak niektorí hráči dostanú alebo dostali ponuky hrať v tretej alebo druhej lige, tak im v tom nemôžeme brániť, aj keď nám budú chýbať. Na druhej strane, súpiska nášho tímu je otvorená pre ďalších odchovancov nášho klubu, ktorí v sezóne 2020 budú hrať vo vekovej kategórii U17, čo im umožňuje zúčastňovať sa aj súťaží dospelých.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým členom tímu, a to ako tým, ktorí boli oporami družstva, nastúpili na najviac zápasov a získali pre tím najviac bodov ako aj tým, ktorí prišli, keď bolo treba zaskočiť za niektorú z našich opôr, ktoré nemohli na niektoré kolo prísť hrať a nakoniec aj tým, ktorí boli na súpiske, ale z rôznych dôvodov neodohrali v tejto sezóne ani jeden zápas. Verím že v budúcej sezóne si aj oni vyskúšajú, aké je to hrať súťažný zápas za tím BPR Bratislava. Z vlastnej skúsenosti to vrelo odporúčam. :)

Fotogaléria