Späť na zoznam reportáží

IV Liga: 2. kolo, Bratislava, 27.09.2020

Reportáž (by Ivan Kuhn)

V nedeľu 27.9.2020 odohral tím BPR Bratislava, po dlhšej prestávke zapríčinenej koronavírusom, druhé kolo IV. ligy Západ. Nastúpili sme v zostave Dávid Kováč, Šimon Fraštia, Šimon Bystrický, Filip Kolek, Judy Färber, Mirka Hargašová a Eliška Kuhnová. Našimi súpermi boli družstvá HK Filozof A a HK Filozof E. S tímom HK Filozof E sme v minulej sezóne uhrali remízu 4:4, s tímom HK Filozof A sme sa ešte nestretli, keďže toto družstvo hralo v minulej sezóne III. ligu.

Prvý bod nášho tímu v zápase s HK Filozof E vybojoval, a to doslova, po trojsetovej bitke, Šimon B., pre ktorého to bola zároveň prvá výhra v IV. lige. Na prvú výhru v lige si bude musieť počkať Filip, ktorý najprv v dvoch setoch podľahol síce oveľa staršiemu, ale aj oveľa skúsenejšiemu súperovi a potom vo štvorhre so Šimonom B. v troch setoch prehrali so starými mazákmi. Ďalšiu trojsetovú bitku, tentokrát s víťazným koncom, vybojovali Šimon F. s Eliškou v mixe. HK Filozof E sme nakoniec porazili 6:2 a zaznamenali sme tak prvé víťazstvo nášho tímu v tejto sezóne.

Druhý súper bol výrazne silnejší. HK Filozof A nielenže v minulej sezóne hral v III. lige, ale niektorí jeho hráči majú skúsenosti aj z II. ligy. Napriek tomu sme so súperom zahrali niekoľko vyrovnaných zápasov. Vyzdvihol by som výkony Judy v dvojhre žien, pre ktorú to bola premiéra v IV. lige, Šimona B. s Filipom v druhej štvorhre mužov a Mirku s Eliškou, ktoré so súperkami s druholigovými skúsenosťami odohrali trojsetový zápas. Žiaľ, konečné skóre zápasu s tímom HK Filozof A bolo 0:8.

Napriek tomu som ako nehrajúci kapitán s výkonmi hráčov spokojný, keďže vidím od zápasu k zápasu progres viacerých hráčov. Teší ma predovšetkým pokrok mladých. Šimon B. okrem zlepšenia úderov hral trpezlivejšie dvojhry a jeho dynamický štýl hry a zdravá agresivita sú veľmi účinné v štvorhrách. Filip je bojovník, má výbornú obranu v štvorhre. Zlepšiť by potreboval trochu prehľad na kurte pri dvojhre. A ak ešte so Šimonom B. zlepšia súhru a „deľbu práce“, bude z nich štvorhrová dvojica, ktorá bude postrachom súperov. Na Šimonovi F. a Eliške vidno, že už hrajú mix druhú sezónu, výborne sa dopĺňajú a získavajú na kurte čoraz väčšie sebavedomie. Ešte to chce trochu viac kľudu pri hre a menej vlastných „nevynútených“ chýb a nabudúce porazia aj bývalých druholigistov.

Ďakujem aj všetkým ostatným hráčom, ktorí hrali, aj tým, ktorí trpezlivo čakajú na svoju šancu, resp. sú pripravení nastúpiť ako rezerva.

Posledné, tretie kolo IV. ligy by malo byť 29.11.2020, ale či sa uskutoční, je v tejto chvíli vo hviezdach, keďže práve v čase, keď dopisujem túto reportáž, oznámili zákaz konania hromadných podujatí, vrátane športových.

PS: Ospravedlňujem sa niektorým hráčom, že som ich hru fotograficky nezaznamenal, stále sa mi nedarí plniť súčasne a plnohodnotne úlohu vedúceho družstva, fanúšika a fotografa. :-)

Fotogaléria