Späť na zoznam reportáží

IV Liga: 3. kolo, Bratislava, 03.10.2021

Reportáž (by Ivan Kuhn)

V nedeľu 3.10.2021, po viac ako roku, odohral tím BPR Bratislava tretie, posledné kolo základnej časti IV. ligy Západ (skupina Bratislava) v predĺženom ročníku 2020/2021. Nastúpili sme v zostave Šimon Fraštia, Gregor Ondrejčák, Šimon Bystrický, Filip Kolek, Nina Nevláčilová, Eliška Kuhnová a Ivan Kuhn ako nehrajúci kapitán. Našimi súpermi boli družstvá Spoje Bratislava D a Fénix Bratislava C. S tímom Spoje D sme v minulej sezóne v základnej skupine aj v nadstavbovej časti vyhrali zhodne 5:3, s tímom Fénix C sme v základnej skupine remizovali 4:4.

Prvý zápas sme odohrali proti družstvu Spoje D. Gregor v prvej dvojhre získal prvý bod pre náš tím po hladkom víťazstve 21:6, 21:8. Ďalší bod pridal Šimon B. v druhej dvojhre po tiež jasnom víťazstve 21:11 a 21:13. Potom sa nám však prestalo dariť. Svoje dvojhry prehrali aj Filip aj Nina, nedarilo sa nám ani v mixe, ani v ženskej štvorhre a po trojsetovej bitke a najtesnejšom výsledku tretieho setu 21:18, 9:21 a 20:22 sme prehrali aj druhú štvorhru mužov. Jeden bod pridali ešte Šimon F. s Gregorom v prvej štvorhre, takže tento krát sme Spojom D podľahli 3:5.

Druhý zápas sme odohrali proti družstvu Fénix C. Začali sme ho smolne, tesnou prehrou Šimona F. a Elišky v mixe 19:21, 20:22. Následne prehral svoj dvojhrový zápas aj Šimon B. Vzápätí prvý bod pre náš tím získala Nina v dvojhre žien. Trojsetový zápas odohral Filip, ktorý svojmu súperovi podľahol po odhodlanom výkone, keď mu v koncovkách druhého a tretieho setu chýbalo trochu šťastia, 21:15, 19:21, 20:22. V prvej dvojhre opäť dominoval Gregor, ktorý si tak na svoje konto pripísal ďalšie víťazstvo. V ženskej štvorhre podali Ninka a Eliškou skvelý výkon a svoje súperky porazili 21:12, 21:15. Rovnako výborne zahrali opäť Šimon F. s Gregorom v prvej štvorhre mužov, ktorí získali pre náš tím štvrtý bod. O výsledku stretnutia sa tak rozhodovalo v druhej štvorhre, v ktorej Šimonovi B. a Filipovi opäť chýbalo trochu šťastia, podobne ako Šimonovi F. a Eliške v mixe, keď prehrali po tesných výsledkoch 19:21, 21:23. S Fénixom C sme tak remizovali 4:4.

Najlepším hráčom tímu BPR v tomto kole bol Gregor Ondrejčák, ktorý pri svojej premiére v IV. lige vyhral obe svoje dvojhry a so Šimonom Fraštiom aj obe štvorhry. Gratulujem mu k úspešnému vstupu do súťaží dospelých a držím mu palce na ďalších turnajoch.

Premiéru v IV. lige mala aj Nina Nevláčilová, ktorá si pripísala jednu výhru v dvojhre a jednu výhru s Eliškou v štvorhre. Na jej hre bolo na začiatku cítiť trochu nervozity a tiež herný výpadok, ale v priebehu niekoľkých setov bolo vidieť výrazné zlepšenie.

Šimon Bystrický a Filip Kolek už pár zápasov v IV. lige odohrali a zlepšujú sa od stretnutia k stretnutiu, škoda, že na konci niekoľkých setov im chýbal väčší pokoj na raketách (a Filipovi dokonca aj pevné struny :) ). Na taktickú nevyzretosť doplatili Šimon F. a Eliška, keď napriek upozorneniu realizačného tímu (teda Mareka Ondrejčáka :D ), že mužský súper je ľavák, zahrali niekoľko posledných výmien v zápase práve na forhendovú stranu súpera.

Napriek všetkému chcem oceniť nasadenie, s akým všetci hráči odohrali svoje zápasy, nevidel som ani náznak toho, že by nejakú časť zápasu vypustili alebo odflákli. A ďakujem všetkým, ktorí prišli hrať, za ochotu, chuť do hry a reprezentáciu oddielu BPR Bratislava, v ktorom, pod vedením Martina Schöna, odtrénovali niekoľko rokov (a niektorí ešte stále trénujú). Myslím, že som to ešte v žiadnej reportáži zo IV. ligy nespomínal, ale nie je veľa tímov v tejto súťaži, ktoré sú postavené takmer výlučne na svojich vlastných odchovancoch.

Posledné kolo v rámci nadstavbovej časti súťaže by sme mali odohrať dňa 5.12.2021. Dúfajme, že to epidemická situácia dovolí a všetci sa zdraví stretneme na kurtoch.

PS: Do zoznamu premiér ešte doplním to, že pre mňa to bolo prvé kolo, v ktorom som vystupoval nielen ako nehrajúci kapitán, ale aj ako organizátor a hlavný rozhodca. Takže sa teraz idem popasovať s ligových softvérom a správou o priebehu kola riadiacemu súťaže. Držte mi palce. :)

Fotogaléria