Späť na zoznam reportáží

IV Liga: 4. kolo, Bratislava, 22.09.2019

Reportáž (by Ivan Kuhn)

V nedeľu 22. septembra odohral tím BPR Bratislava 4. kolo IV. ligy SZBe v skupine o 9.-16. miesto (z celkovo 24 tímov). Nastúpili sme v zložení Tomáš Ondrovič, Martin Stolárik, Šimon Fraštia, Peter Ďurík st., Natália Slobodová, Miroslava Hargašová, Eliška Kuhnová a Ivan Kuhn ako opäť hrajúci kapitán. V prvom stretnutí sme narazili na silný tím BK Šamorín, s ktorým sme v jarnej časti ligy prehrali 2:6, keď sme dva zápasy prehrali až po trojsetových bitkách. Medzitým však naši hráči nabrali herné skúsenosti (a niektorí kondíciu) a aj keď tento krát sa až tri zápasy hrali na tri sety, z ktorých sme dva prehrali, konečným výsledkom bola remíza 4:4, keď na sety sme dokonca vyhrali 10:9 a na košíky 347:332. V druhom stretnutí sme narazili na tím Spoje Bratislava D, s ktorým sme na jar vyhrali najtesnejším rozdielom 5:3. A rovnaký výsledok sa zrodil aj v našom druhom tohtoročnom vzájomnom stretnutí. V poslednom stretnutí na nás čakal tím RSL Bratislava, s ktorým sme na jar remizovali 4:4. V tomto prípade sa história neopakovala a našich súperov sme porazili 6:2. Takže celková bilancia štvrtého kola je dve víťazstvá a jedna remíza, vďaka čomu sme v neoficiálnej tabuľke skupiny bojujúcej o 9. až 16. miesto na delenom 2-3. mieste. (viď tabuľka, ktorú promptne zostavujú naši rivali a kamaráti z BK Šamorín).

Pri hodnotení individuálnych výkonov musím vyzdvihnúť výkon dvojice Maťo Stolárik a Šimon Fraštia, ktorá vyhrala všetky tri štvorhry, pričom v troch setoch porazili skúsené a zohraté páry zo Šamorína aj RSL. Maťo k tomu pridal aj dve víťazstvá v dvojhre a jedinú prehru zo šiestich zápasoch utrpel v trojsetovej bitke so šamorínskym súperom. Šimon k trom víťazstvám v štvorhre pridal jedno víťazstvo v dvojhre a fenomenálny výkon podal v záverečnom mixe proti RSL, keď po piatich náročných zápasoch, z ktorých tri sa hrali na tri sety, pozbieral posledné sily, aby spolu s Eliškou po dlhom prvom sete, ktorý vyhrali 25:23 a druhom sete, v ktorom ťahali za kratší koniec a prehrali 13:21, v treťom za stavu 18:20 odvrátili dva mečbaly a nakoniec vyhrali 23:21.

V dvojhrách sme sa mohli spoľahnúť aj na stabilné výkony Tomáša, ktorý vyhral všetky tri dvojhry proti najsilnejším hráčom súpera.

No a tradične sa môžeme spoliehať na naše dievčatá, ktoré pravidelne získavajú cenné body. Premiéru mala v IV. liga Mirka a môžem povedať, že úspešnú, keďže vyhrala dve dvojhry. Natálka k jednej výhre v dvojhre pridala aj dve výhry v štvorhre s Eliškou. A Eliška okrem spomínaných dvoch štvorhier s Natálkou pridala jedno víťazstvo aj v mixe, keď na kurte výborne dopĺňala Šimona a odvrátila obrovské množstvo smečov, ktoré na ňu smerovali z rakiet súpera. Myslím, že našim priateľom a súperom z RSL sa o Šimonovi a Eliške a o tomto trojsetovom zápase bude ešte dlho snívať. :)

Na záver sa chcem poďakovať všetkým hráčom, ktorí v 4. kole IV. ligy reprezentovali náš klub, obzvlášť Petrovi Ďuríkovi, ktorý mal nevďačnú úlohu hrať spolu so mnou prvú štvorhru. :) A aj keď sme všetky tri prehrali, v dvoch zápasoch sme oveľa mladších, rýchlonohejších a rýchlorukejších súperov (resp. skúsenejších, v prípade Filipa Guldana zo Spojov) potrápili a zobrali im po jednom sete. Myslím, že na dvoch päťdesiatnikov to bol celkom slušný výkon. Ďakujem za potlesk. :D

Nasledujúce, 5. kolo IV. ligy, sa bude hrať v nedeľu 27. októbra. Našimi súpermi budú tímy MBK PE Malinovo B a SC Pohoda Trnava.

Fotogaléria