Oblastné majstrovstvá U17, Žilina, 08.06.2019

Reportáž (by Daniel Sloboda)

V Žiline sa dňa 8.6.2019 konali ďalšie z rady oblastných majstrovstiev Západ – tentoraz v kategórii U 17. Z našeho klubu sa turnaja zúčastnili traja hráči – Lucka Ličáková, Gregor Ondrejčák a Natálka Slobodová.

Začínalo sa ako vždy mixami, do ktorých nastúpilo 21 dvojíc. Natálka nastúpila v dvojici s Gregorom, Lucka si ako partnera dohodla Petra Petroviča zo Zvolena.

Lucka s Petrom v prvom kole nastúpili proti bratislavsko - trenčianskej dvojici Viktor Streharski – Petra Lehocká a vyhrali vcelku bez problémov 21:16, 21:7. V druhom kole ich žreb postavil proti našej dvojici Natálka – Gregor, ktorí mali v prvom kole voľno ako nasadené číslo 8. Väčšia zohratosť Gregora s Natálkou rozhodla o ich víťazstve 21:16, 21:14. V treťom kole (štvrťfinále) nastúpil Gregor s Natálkou proti trenčianskej dvojici Mitocha - Švachová, ktorej podľahli v trojsetovom zápase 18:21, 21:18, 10:21. Tým sa mixy pre našich hráčov skončili.

V mužských dvojhrách, ktorých sa zúčastnilo 21 chlapcov,nastúpil Gregor až v druhom kole, keďže v prvom kole mal voľný žreb. V druhom však nastúpil proti nasadenej štvorke Richardovi Pavlíkovi zo Zvolena a to bol silný súper. Gregor makal viac, než je jeho bežné nasadenie v poslednom čase, ale Rišovi podľahol 13:21, 8:21.

Do dievčenskej dvojhry nastúpilo 25 dievčat. Lucka v prvom kole vyhrala nad Táňou Skalickou z Trenčína veľmi jasne 21:11, 21:10. V druhom kole sa však stretla s našou bývalou hráčkou Simonkou Streharski, nasadenou ako číslo 3 a tam boli jej šance menšie. Lucka bojovala, ale prehrala 10:21, 14:21. Natálka, ako jediná nasadená hráčka (číslo 6) musela hrať aj prvé kolo, a to proti Lucke Vašatovej z Trenčína, s ktorou inak hráva v jednom tíme na MBL. Natálka hrala možno trochu príliš defenzívne, ale Lucku porazila 21:19, 21:11. V druhom kole nastúpila proti Paule Bieleschovej z Piešťan. Poučená prvým zápasom nastúpila Natálka s výrazne ofenzívnejšou a pestrejšou hrou a vyhrala veľmi jednoznačne 21:10, 21:8. V ďalšom kole – už štvrťfinále sa stretla so Simonkou Streharski, ktorá o kolo predtým porazila našu Lucku. Bol to zápas, v ktorom sa dominancia oboch hráčok dosť striedala – prvý vyhrala Simonka 21:7, druhý vyhrala Natálka 21:10 a tretí opäť Simonka 21:11. Pre Natálku sa tým dvojhry skončili.

Do mužských štvorhier nastúpilo iba 9 dvojíc - Gregor s Ivanom Bieleschom z Piešťan nastúpili v prvom kole proti trenčianskej dvojici Mitocha – Čarnogurský a prehrali vcelku jednoznačne 11:21, 12:21, a tým sa pre Gregora turnaj skončil.

Lucka štvorhry nehrala, keďže po dvojhrách odišla, a tak jedinou zástupkyňou v dievčenských štvorhrách bola Natálka. Natálka si zopakovala úspešnú spoluprácu z dospeláckych oblastných majstrovstiev (Ilava, 18.5.2019) so Simonkou Streharski a do pavúka štvorhier, ktorých sa zúčastnilo 11 dvojíc, išli ako nasadené dvojky. V prvom kole dostali dievčatá voľný žreb, v druhom (štvrťfinále) nastúpili proti piešťanskej dvojici Bieleschová – Rustemová, ktorú porazili jednoznačne 21:11, 21:9. V semifinále sa zopakoval v krátkom čase už tretí súboj s trenčianskou dvojicou Štroffeková – Švachová (po oblastných majstrovstvách v Ilave a U 19 v Púchove). Podobne ako v Ilave bola opäť úspešnejšia Natálka so Simonkou po setoch 22:20, 22:20. Finále dalo dokopy prvé dva nasadené páry – Natálka so Simonkou proti jednotkám turnaja – trnavsko – zvolenskej dvojici Johanka Ivanovičová – Lea Výbochová. Naša dvojica mala trochu málo času na oddych, finále sa konalo asi 5 minút po odohratí ich semifinále, čo mohlo ovplyvniť ich výkon. Športovo však treba aj priznať, že herne bola Lea s Johankou predsa len lepšie a zaslúžene zvíťazili 21:16, 21:13. Natálka si však z turnaja odniesla striebornú medailu, a to je iste úspech.

Fotogaléria