A turnaj U15, Ilava, 20.10.2018

Reportáž (by Natália Slobodová)

Dňa 20.10.2018 sa v hale v Ilave konal posledný tohtoročný A turnaj pod 15 rokov. Z nášho klubu sa na turnaji zúčastnili len dvaja hráči – Gregor Ondrejčák a ja.

Najprv sa hrali mixy. Nastúpili sme v dvojici s Gregorom av prvom kole boli našimi súpermi Viktor Streharski a Katka Haldová z klubu Spoje Bratislava. V prvom sete sme ešte neboli veľmi rozohratí a prehrali sme ho, ale nakoniec sa nám podarilo vývoj obrátiť a zápas sme vyhrali 18:21, 21:11 a 21:19. V druhom kole sme hrali proti nasadeným číslo 5, sliačsko – trnavskej dvojici Andrej Suchý – Johanka Ivanovičová. V prvom sete sme veľmi tesne prehrali 23:25, ale v ďalšom sete sme vyhrali 21:18. Koniec tretieho setu sa nám však nevydaril, prehrali sme ho 18:21, a teda aj celý zápas.

Pokračovalo sa dvojhrami. Gregor nastúpil v prvom kole proti Lukášovi Vojtekovi z Púchova a vyhral v troch setoch 21:17, 18:21 a 21:9. V ďalšom kole hral proti Petrovi Petrovičovi zo Zvolena (nasadenému číslu 8) a prehral v dvoch setoch 10:21, 15:21.

Ja som bola nasadená ako číslo 7 a prvé kolo som nehrala. Hneď v druhom kole som však prehrala proti Nine Milade Michalkovej z Púchova, pretože som hrala veľmi zle a vôbec sa mi nedarilo.

Nakoniec boli štvorhry. Gregor hral s Andrejom Suchým a v prvom kole vyhrali nad púchovskou dvojicou Matej Plevák – Lukáš Vojtek 21:17, 25:23. V ďalšom kole (štvrťfinále) hrali proti zvolenskej dvojici Peter Petrovič – Richard Pavlík, nasadeným ako číslo 4, ale tento zápas už prehrali 15:21 a 17:21.

Ja som hrala štvorhru s Tamarou Mrázovou z Bánova. Boli sme nasadené ako číslo 2, takže sme prvé kolo sme nehrali. Vo štvrťfinále sme vyhrali nad prešovsko – košickou dvojicou Alexandra Bajusová – Anna Skybová v dvoch setoch 21:11, 21:16 a postúpili do semifinále. Tam sme hrali proti nasadenej štvorke – Nine Milade Michalkovej a Rebeke Kováčovej z Púchova. V prvom sete sme vyhrali, ale potom sa nám úplne prestalo dariť a prehrali sme obidva ďalšie sety. Získali sme ale bronzovú medailu.