Kvalifikačný turnaj U17, Bratislava, 08.09.2018

Reportáž (by Natália Slobodová)

V hale v Dúbravke sa 8.9.2018 konal kvalifikačný turnaj na Grand Prix A pod 17 rokov. Turnaju sa zúčastnilo 22 chlapcov a 22 dievčat. Náš klub reprezentovali Dávid Butaš, Gregor Ondrejčák, Ninka Nevláčilová, Lucka Ličáková, Eliška Kuhnová, ja a do nášho klubového kolektívu sa pridal aj Jakub Borgula zo Šamorína.

Začínalo sa mixami. Keďže z nášho klubu hrali 3 chlapci a 4 dievčatá, hrali sme v týchto dvojiciach: Ninka + Dávid, Lucka+ Jakub, Eliška hrala s Milanom Merčiakom zo Zvolena a ja som hrala s Gregorom.

Ninka s Dávidom boli nasadení ako číslo 5 a prvé kolo nehrali. V druhom kole vyhrali nad dvojicou z klubu Spoje Bratislava – Karolína Baumannováa Viktor Streharski v dvoch setoch 21:10 a 22:20. Vo štvrťfinále však prehrali proti trenčianskej dvojici Dáša Štroffeková- Andrej Turek v troch setoch 21:18, 10:21, 21:23.

Lucka a Jakub hrali v prvom kole proti trenčianskej dvojici Nina Švachová- Matúš Čarnogurský a vyhrali v troch setoch 21:16, 20:22, 21:16. V druhom kole hrali proti púchovsko-zvolenskej dvojici Romana Comová – Peter Petrovič a prehrali v dvoch setoch 15:21 a 8:21.

Eliška s Milanom Merčiakom prehrali hneď v prvom kole proti dvojici zo Spojov Bratislava Daniel Kopanica – Katarína Haldová 4:21, 17:21.

Ja s Gregorom sme hrali v prvom kole proti ilavsko-bratislavskej dvojici Martin Gabrhel – Natália Ďurčatová. V prvom sete sme tesne vyhrali 23:21, ale v druhom sete to už bolo jednoduchšie a vyhrali sme 21:15. V druhom kole sme hrali proti trenčianskej dvojici a nasadeným číslo 8 Šimon Uher- Timea Michalková a prehrali sme v dvoch setoch 10:21, 19:21.

Pokračovalo sa dvojhrami. Dávid bol nasadený číslo 2 a v prvom kole nehral. V druhom kole vyhral veľmi jednoducho proti Ondrejovi Kalnému zo Spojov 21:5 a 21:4. Vo štvrťfinále hral proti nasadenému číslo 6 Matúšovi Orságovi z BKMI Trenčín a vyhral tiež v dvoch setoch 21:12 a 21:16. V semifinále hral proti Richardovi Pavlíkovi zo Slávie TU Zvolen (nasadenej 3), proti ktorému v minulosti veľakrát vyhral, ale tentokrát prehral 15:21, 15:21.

Gregor a Jakub neboli nasadení, takže obaja hrali prvé kolo. Jakub vyhral v prvom kole nad Viktorom Streharski zo Spojov 21:17 a 23:21. V ďalšom kole porazil 8. nasadeného Martina Gabrhela zo Sokol Ilava 21:15 a 21:17 a vo štvrťfinále hral proti nasadenej jednotke Šimonovi Uherovi z Trenčína, ale prehral 8:21, 7:21. Nakoniec hral o postup (o 5. - 8. miesto) na Grand Prix A U 17 proti Andrejovi Turekovi z BKMI Trenčín, ale prehral v dvoch setoch a na A turnaj nepostúpil.

Gregor hral v prvom kole proti Jozefovi Mitochovi z BKMI Trenčín a vyhral 21:15, 21:12. V druhom kole narazil na neskoršieho víťaza Richarda Pavlíka a prehral 5:21, 13:21.

Eliška hrala v prvom kole proti Rebeke Kováčovej z BKR Púchov a prehrala 11:21, 18:21. Lucka Ličáková hrala v prvom kole proti Karolíne Baumannovej zo Spojov Bratislava a tiež prehrala 13:21, 5:21. Ninka mala v prvom kole voľno ako nasadená číslo 8, v druhom kole hrala proti Natálii Ďurčatovej z DBK Bratislava. Hrala veľmi pekný zápas, ale koniec sa jej nevydaril a prehrala nakoniec 21:17, 14:21, 19:21.

Ja som bola nasadená číslo 3, takže som tiež nehrala v prvom kole. V druhom kole som vyhrala nad Miriam Mikulášovou z GYPY Piešťany 21:10 a 21:9. V štvrťfinále som hrala proti Nine Holienčíkovej zo Žiliny a vyhrala som pomerne ľahko – 21:16, 21:10. V semifinále som hrala proti Lucii Hríbikovejz CEVA Trenčín. Tam sa mi už až tak nedarilo a prehrala som 17:21, 13:21.

Nakoniec boli štvorhry. Z chalanov nastúpili Gregor s Jakubom. V prvom kole mali voľno, takže hneď postúpili do štvrťfinále, kde vyhrali proti púchovsko-ilavskej dvojici Filip Čuhár – Martin Gabrhel 21:11, 21:18. V semifinále ale už prehrali proti zohratej trenčiansko-bratislavskej dvojici Andrej Turek – TimonGunda 6:21, 16:21.

V dievčenskej štvorhre vytvorili pár Eliška a Ninka. Bohužiaľ hneď v prvom kole prehrali proti dvojici z BKMI Trenčín – Timea Michalková + Nina Švachová 19:21, 14:21.Lucka ani ja sme štvorhru nehrali.

Tento turnaj bol pre náš klub celkom úspešný, pretože som s Dávidom postúpila na A turnaj a získali sme 3 bronzové umiestnenia. Jedno získal Dávid v chlapčenskej dvojhre, druhé som získala ja v dievčenskej dvojhre a tretie získali Gregor a Jakub v chlapčenskej štvorhre. Bohužiaľ, medaile sa nerozdávali.