A turnaj U17, Ilava, 14.04.2018

Reportáž (by Daniel Sloboda)

V Ilave sa 14. apríla 2018 konal druhý z tohtoročných A turnajov kategórie do 17 rokov. Na tento turnaj sa z predchádzajúceho kvalifikačného turnaja v Trenčíne podarilo postúpiť Dávidovi Butašovi a Natálke Slobodovej.

Do úvodných mixov nastúpili Dávid s Natálkou proti mladšej, ale zohratej dvojici zo Zvolena Richard Pavlík a Lea Výbochová. Prvý set naši hráči prehrali 13:21, ale v druhom vyhrali 21:16 a išlo sa do rozhodujúceho tretieho setu. V ňom sa však už našej dvojici vôbec nedarilo, prehrala ho 6:21 a mixy sa tým pre ňu skončili.

Natálka nastúpila vo dvojhre proti domácej hráčke Terézii Kučovej a v dosť jednoznačnom zápase prehrala 10:21, 13:21, keď nepredviedla svoju najlepšiu hru.

Dávidovi sa tiež v dvojhrách nedarilo – v prvom kole podľahol MichaloviKurhajcovi z Dolného Kubína 16:21, 14:21.

Vo štvorhre nastúpila Natálka so svojou premožiteľkou Teréziou Kučovou, s ktorou hrala prvý raz, proti zohratejšej púchovskej dvojici Romana Comová a Nina Milada Michalková. V prvom veľmi vyrovnanom sete prehrali len tesne 20:22, ale v druhom bol výsledok výraznejší a po výsledku 11:21 sa turnaj pre Natálku skončil.

Dávidovi sa vo štvorhre darilo výrazne viac. V prvom kole nastúpil so svojím stálym deblovýmpartnerom Lukášom Kudláčomprotikošicej dvojici Milan Ház- Patrik Polák a zvíťazili jasne 21:12, 21:7. V druhom kole (už štvrťfinále) nastúpili proti nasadenej trojke a reprezentačnej dvojici Simeon Suchý, Sebastián Kadlec. Bol to napínavý trojsetový zápas, v ktorom nakoniec Dávid s Lukášom ťahali za kratší koniec a prehrali po setoch 14:21, 21:18, 14:21.