Kvalifikačný turnaj U17, Trenčín, 10.03.2018

Reportáž (by Daniel Sloboda)

Tento turnaj organizoval klub CEVA Trenčín a konal sa v telocvični SOŠ na Jilemnického ulici v Trenčíne. Celkom pekná hala, so 6 kurtami, z ktorých sa hralo na 5 kurtoch, 1 bol rozcvičovací. Na turnaji sa zúčastnilo relatívne málo detí - 20 chlapcov a 23 dievčat z oblasti západ, aby zabojovali o 6 miest na A turnaj, ktorý sa budekonať v polovici apríla v Ilave.

Z nášho klubu sa turnaja zúčastnil iba Dávid Butaš a Natálka Slobodová. Na začiatku boli mixy, do ktorých nastúpilo 19 párov. Dávid s Natálkou predkolo nemuseli hrať a v 1. kole nastúpili proti dvojici z BKMI Trenčín Mitocha – Timea Michalková, ktorú porazili 21:13. Vo štvrťfinále nastúpili proti silnému trenčiansko - ilavskému páru Kajda – Drgová a prehrali presne rovnakým pomerom 13:21.

V dvojhre Dávid ako nasadený hráč nemusel nastúpiť v predkole a začínal až v 16-kovom pavúku v prvom kole proti Matúšovi Čarnogurskému z BKMI Trenčín. Porazil ho veľmi jednoznačne 21:7 a 21:8. V druhom kole (štvrťfinále) mal už výrazne ťažšieho súpera – Richarda Pavlíka zo Zvolena. Dávid si s ním však dokázal poradiť s prehľadom a v kľude 21:17 a 21:12. V semifinále, ktoré už znamenalo istotu postupu na A turnaj do Ilavy, narazil na Lukáša Kudláča z Trnavy, ktorému podľahol 11:21 a 17:21. Lukáš napokon celý turnaj vyhral.

Natálka ako nasadená hráčka nemusela hrať prvé kolo a v druhom nastúpila proti Lýdii Zaťkovej zo Žiliny. Vyhrala 21:14 a 21:16 a vo štvrťfinále nastúpila proti veľmi skúsenej Adriane Drgovej z Ilavy. Prvý set bol dosť jednoznačný v Natálkin neprospech 12:21, ale v druhom sete zabojovala a s Adrianou hrala vyrovnanú partiu. Napokon aj v tomto sete podľahla 18:21. Z hľadiska postupu na A turnaj bol rozhodujúci ďalší zápas o 5. – 8. miesto s Leou Skorkovskou z Púchova. Prvý set bol dlho vyrovnaný a záver sa začínal nakláňať na Leinu stranu, keď vyhrávala 20:16 a jediný bod jej chýbal k výhre v tomto sete. Natálka však zabojovala a dokázala tento set otočiť na 23:21 vo svoj prospech. V druhom sete si už udržiavala počas väčšiny setu mierny náskok, vyhrala ho 21:17, a tak si zabezpečila účasť na A turnaji v Ilave.

Vo štvorhre dievčat vytvorila Natálka dvojicu s Katkou Haldovou zo Spoje Bratislava, v prvom kole im súperky nenastúpili a v druhom narazili na žilinskú dvojicu Nina Holienčíková - Lýdia Zaťková, ktorej podľahli 15:21.

Vo štvorhre chlapcov nastúpilo už iba 8 dvojíc - Dávid hral s osvedčeným partnerom Lukášom Kudláčom z Trnavy. V prvom kole (štvrťfinále) porazili trenčiansku dvojicu Čarnogurský - Peťovský 21:8. V druhom kole (semifinále)porazili ďalšiu trenčiansku dvojicu Orság – Mitocha ešte jednoznačnejšie 21:6. A vo finále si napokon poradili s prehľadom s dvojicou zo Spoje Bratislavy Rippa – Streharski 21:5.

Tento kvalifikačný turnaj bol pre našich reprezentantov veľmi úspešný, keďže si obidvaja vybojovali postup na A turnaj, navyše Dávid vyhral aj chlapčenskú štvorhru.