A turnaj U19, Košice, 02.02.2019

Reportáž (by Natália Slobodová)

V Košiciach sa 2.2.2019 konal prvý tohtoročný A turnaj v kategórii U 19. V tejto kategórii už nie sú kvalifikačné turnaje, a preto sa ich môžu zúčastniť všetci, ktorí sa prihlásia a majú právo v tejto kategórii štartovať. Ja som od 1.1.2019 hráčka kategórie U 17, a preto môžem hrať už aj U 19 turnaje, aj keď budem mať ešte len 15 rokov.

Na košický turnaj som cestovala z nášho klubu iba ja, ostatným hráčom a hráčkam sa asi nechcelo cestovať tak ďaleko, alebo boli na polročných prázdninách. Celkovo sa turnaja zúčastnilo v dvojhrách 20 dievčat a 32 chlapcov, v mladších vekových kategóriách to býva skôr naopak a dievčat býva viac.

Začínalo sa mixami, ja som hrala s Jakubom Filčákom z klubu KGB Rožňava, ktorého som poznala z nášho letného kempu na Skalke v roku 2017. V prvom kole sme hrali proti prešovsko-hrachovskej dvojici Michal Kundrík– Kristína Stieranková a vyhrali sme 21:19 a 21:12. V ďalšom kole sme hrali proti trnavsko-bratislavskej dvojici nasadenej ako č. 8 Lukáš Kudláč – Simona Streharski a prehrali sme po tesnom zápase 19:21, 16:21.

Pokračovalo sa dvojhrami. V prvom kole som hrala proti Miriam Mikulášovej z klubu GYPY Piešťany. Keďže sa mi v prvom sete až tak nedarilo, vyhrala som ho len 21:19, v druhom sete som hrala o trochu lepšie a vyhrala som ho 21:14, celý zápas 2:0. V ďalšom kole som hrala proti Frederike Bálintovej z klubu Družstevník Klenovec, nasadenej ako číslo 7. Súperka bola celkom hrateľná, tento zápas som mohla aj vyhrať, ale ku koncu setu som vždy urobila nejakú 1 – 2 chyby, súperke sa so šťastím podarili 1 – 2 košíky a nakoniec som prehrala 17:21 a 15:21.

Štvorhru som hrala s Alexandrou Bajusovou z PBA Prešov. Hneď v prvom kole (štvrťfinále) sme hrali proti prešovsko-košickej nasadenej dvojici číslo 2 Júlia Chmurovičová a Natália Tomčová a prehrali sme 10:21, 10:21. Celkovo to ale považujem za celkom úspešný môj prvý turnaj U 19.