Oblastné majstrovstvá U19, Púchov, 01.06.2019

Reportáž (by Natália Slobodová)

V Púchove sa konali 1.6. oblastné majstrovstvá oblasti Západ – v kategórii U 19. Z nášho klubu som sa turnaja zúčastnila iba ja.

Začínalo sa mixami, do ktorých nastúpilo 13 dvojíc. Keďže môj tohtosezónny mixový partner pre kategórie U17, U19 a dospelých Patrik Polák je z Košíc (teda z oblasti východ), musela som opäť pre tieto oblastné majstrovstvá hľadať iného partnera. Dohodla som sa s našim bývalým hráčom Dávidom Butašom. Boli sme nasadení ako štvorka a v prvom kole sme nastúpili proti dvojici z CEVA Trenčín Žuffa – Téglašiová, ktorých sme porazili dosť jasne 21:11, 21:11. V druhom kole (štvrťfinále) sme dostali ako súperov dvojicu z BKMI Trenčín Orság – Štroffeková, ale proti nim sa nám až tak nedarilo a prehrali sme 14:21, 12:21.

Do dvojhier nastúpilo 15 dievčat. Ja som síce bola nasadená ako číslo 4, ale dostala som hneď v prvom kole celkom smolne výbornú hráčku, ktorá len kvôli menšiemu počtu odohratých turnajov nie je v rebríčku vyššie – Viktóriu Žiakovú z Trenčína. Myslím, že som odohrala celkom dobrý zápas a v prvom sete som mala aj setbol, ale Viktória, ktorá je o 3 roky staršia, hrala o kúsok lepšia ako ja, a preto vyhrala 24:22, 21:14. Viktória nakoniec došla až do finále, čiže je naozaj dobrá.

Do štvorhier nastúpilo iba 6 párov, ja som sa tentoraz dohodla s Leou Výbochovou zo Zvolena a boli sme ako nasadená dvojka. V prvom kole sme teda mali voľný žreb a v druhom (semifinále) sme nastúpili proti trenčianskej dvojici Štroffeková – Švachová, ktorú sme so Simonkou Streharski porazili pred 2 týždňami v Ilave na dospeláckych oblastných majstrovstvách. Dosť sme ale obidve s Leou kazili a napriek tomu, že sme neboli herne horšie, prehrali sme 19:21, 18:21, a tým sa pre mňa tento turnaj skončil.

Vyhrala som len jeden zápas (v mixe), ale odohrala som dobrý zápas aj vo dvojhre a nakoniec aj vo štvorhre, za ktorú som napriek prehre získala bronzovú medailu.

Fotogaléria