Kvalifikačný turnaj U17, Púchov, 19.01.2019

Reportáž (by Daniel Sloboda)

Prvým tohtoročným turnajom bol kvalifikačný turnaj U 17 v Púchove, ktorého sa z nášho klubu zúčastnila početná skupina hráčok a hráčov – Ninka Nevláčilová, Lucka Ličáková, Natálka Slobodová, Gregor Ondrejčák a Oliver Mészár. Hlavou výpravy bol náš tréner Martin Schön.

Turnaja sa zúčastnilo 24 dievčat a 18 chlapcov. Najlepší 6 hráči a hráčky si mohli zaistiť účasť na A turnaji koncom februára v Ilave. Začínalo sa ako vždy mixami, do ktorých nastúpilo 17 dvojíc, takže len dve dvojice hrali prvé kolo (ani jedna z našich), všetci ostatní postúpili hneď do druhého kola. Oliver hral s Ninkou a vo svojom prvom zápase podľahli neskorším víťazom a nasadenej dvojici číslo 3, nášmu bývalému spoluhráčovi Dávidovi Butášovi s Karolínou Baumannovou, ktorí reprezentovali Spoje Bratislava, v pomere 9:21 (hralo sa iba na 1 set). Lucka nastúpila vo dvojici s Matúšom Čarnogurskom z Trenčín, a to hneď proti našej dvojici Gregor – Natálka. Po relatívne jednoznačnom priebehu a výsledku 21:12 postúpil Gregor s Natálkou do štvrťfinále. Tam sa stretli s nasadenou dvojicou č. 1 Andrej Turek a Nina Švachová z BKMI Trenčín, ktorej podľahli 15:21, a tým mixy pre našich hráčov skončili.

V chlapčenských dvojhrách sa odohrali v prvom kole len 2 zápasy, všetci ostatní hráči pokračovali do druhého kola automaticky.Oliver mal v prvom kole voľný žreb a v druhom nastúpil proti Martinovi Jozekovi z Trenčína, nasadenému ako číslo 6. Prejavili sa menšie herné skúsenosti Olivera a súperovi podľahol 15:21, 11:21. Jedným z hráčov, ktorí museli hrať aj prvé kolo, bol aj Gregor, ktorý si však hladko poradil s Michalom Rádikom zo Žiliny 21:5, 21:4. V druhom kole mal rebríčkovo silnejšieho súpera, nasadeného ako č. 5 – Filipa Čuhára z Púchova, ale aj s ním si hladko poradil 21:5 a 21:8. V dôležitom zápase vo štvrťfinále, kde sa rozhodovalo o možnom priamom postupe na A turnaj narazil na o rok staršieho Petra Petroviča zo Zvolena (nasadenému ako č. 4) a podľahol mu 11:21 a 19:21. Napriek prehre mal ešte druhú šancu na postup v rámci zápasov o 5. – 8. miesto, kde sa stretol s MartinomJozekom, ktorý predtým v druhom kole vyradil Olivera. Gregor vyhral prvý set 21:16 a vyzeralo to, že by mohol stretnutie doviesť do víťazného konca. Druhý set však prehral tesne 19:21 a keď ani v treťom nenašiel dosť fyzických a psychických síl, prehral ho 16:21 a na A turnaj nepostúpil. Martin Jozek tak vyradil oboch našich hráčov.

V dievčenskej dvojhre nastúpila v prvom kole Lucka proti dosť neznámej hráčke Michaele Serbákovej z Nitry a po veľmi peknom a odhodlanom výkone zvíťazila 21:14, 21:7. V druhom kole však narazila na neskoršiu víťazku, nasadenú hráčku č. 6 aaktuálnu majsterku Slovenska v kategórii U 13– Johanku Ivanovičovú z Trnavy, ktorej podľahla 7:21, 6:21. Nina ako nasadená hráčka č. 5 mala v prvom kole voľno a v druhom nastúpila proti Elle Klačanskej z Púchova. V prvom sete sa Nina držala výborne a len tesne prehrala 19:21, ale v druhom to bolo jednoznačnejšie, prejavil sa dlhší tréningový výpadok Niny a po prehre 8:21 sa dvojhrový turnajový pavúk pre ňu skončil. Posledným želiezkom v dvojhrách bola Natálka, ktorá ako nasadená jednotka turnaja mala v prvom kole voľno. V druhom kole si poradila s talentovanou Elou Vojtíškovou z Trenčína 21:12, 21:19, keď v druhom sete pripustila trochu zbytočne drámu. Veľmi podobný priebeh malo aj štvrťfinále proti nasadenej osmičke turnaja – Rebeke Kováčovej z Púchova s výsledkom 21:13, 21:19. Týmto výsledkom si Natálka už zaistila účasť na A turnaji. V semifinále sa stretla s Johankou Ivanovičovou, ktorá už v úvode turnaja vyradila Lucku. V tomto zápase to Natálke až tak nevychádzalo, najmä v druhom sete sa kopili nepresnosti a prehrala 15:21,9:21.

Do chlapčenskej štvorhry nastúpilo iba 9 dvojíc, Oliver s Gregorom sa tak dostali hneď do druhého kola, v ktorom však podľahli nasadenej ilavsko – trenčianskej dvojici číslo 1 – Martin Gabrhel a Andrej Turek 8:21 (štvorhry sa hrali iba na 1 set). Lucka do štvorhry nenastúpila a tak poslednými zástupcami v turnaji boli Nina s Natálkou. Do dievčenskej štvorhry nastúpilo tiež iba 9 dvojíc a Nina s Natálkou ako nasadená dvojica č. 1 išli hneď do druhého kola. Tam sa stretli s trenčianskou dvojicou Nina Švachová a Timea Michalková. Prejavila sa menšia zohratosť a takmer mesačný tréningový výpadok Niny a naša dvojica prehrala 16:21.

Celkovo hodnotím turnaj ako relatívne úspešný, keď sa Lucke a Gregorovi podarilo vyhrať niekoľko zápasov, aj keď nakoniec na A turnaj nepostúpili a Natálka získala bronzovú medailu a vybojovala si postup na A turnaj.