A turnaj Dospelých, Bratislava, 18.10.2019

Reportáž (by Ivan Kuhn)

Uplynulý víkend (18.-20.10.2019) sa v Bratislave uskutočnil turnaj GP A dospelých. Z nášho klubu sa ho zúčastnili Natália Slobodová, Tomáš Ondrovič, Peter Cabarka a Ivan Kuhn.

Najviac sa darilo Natálke v mixe s Patrikom Polákom (Lokomotíva Košice), ktorí v prvom kole porazili dvojicu zo štvrtoligového klubu BK GYPY Piešťany Marek Kališ / Miriam Mikulášová a v druhom kole podľahli až po trojsetovej bitke šiestemu nasadenému páru Tomáš Dratva / Petra Korpová (KPŠ Košice) 15-21, 21-15, 19-21. Podali výborný výkon, odohrali veľmi pekný zápas, získali ďalšie skúsenosti a nabudúce sa im snáď podarí lepšie zvládnuť záver zápasu.

Natálka štartovala aj v dvojhre, kde však mala ťažký žreb, keď v prvom kole mala voľno, ale v druhom narazila na druhú nasadenú Nikoletu Bálintovú (DBK Bratislava), ktoré bola tentokrát ešte nad jej sily. Nikoleta nakoniec dokráčala až do finále.

Tomáš Ondrovič sa v štvorhre s Tomášom Fašungom (Spoje Bratislava) prebojoval z kvalifikácie do hlavnej súťaže, ale tam v prvom kole narazili na druhý nasadený pár, slovenských juniorských reprezentantov Andreja Antošku a Jakuba Horáka, ktorým podľahli v dvoch setoch.

Peter Cabarka si v hlavnej súťaži zahral mix s Viktóriou Pevnou (BK GMH Hnúšťa), ale narazili na štvrtý nasadený pár Radoslav Širák ml. / Alžbeta Bálintová, ktorí boli nad ich sily.

V dvojhre sa Tomášovi ani Petrovi nepodarilo cez ťažkých súperov kvalifikovať do hlavnej súťaže. Tomáš ale s druholigovým a v minulej sezóne dokonca extraligovým hráčom klubu Fénix Bratislava Jánom Jasenským zahral vyrovnaný trojsetový zápas 12-21, 21-19, 17-21. Peťovi vystavil stopku Tomáš Fašung zo Spojov Bratislava.

V hlavnej súťaži si v štvorhre zahral aj autor tejto správy Ivan Kuhn. S mojich spoluhráčom, Radoslavom Širákom starším (Victory Trebišov) sme boli najstarším párom na turnaji. Napriek tomu sme v prvom kole zahrali vyrovnaný zápas proti dvojici Radoslav Širák ml. / Jakub Filčák (Rožňavčan hrajúci extraligu za KPŠ Košíce), ktorý sme prehrali 15-21, 23-25, keď v druhom sete sme nevyužili dva setbaly.

Najbližší turnaj GP A dospelých bude až v budúcej sezóne a dúfam, že sa ho z nášho klubu zúčastní viac hráčov.