A turnaj Dospelých, Košice, 26.04.2019

Reportáž (by Daniel Sloboda)

V Košiciach sa tohto roku konalo už množstvo turnajov a ďalším v rade bol druhý A turnaj dospelých v dňoch 26. – 28.4.2019. Turnaja sa z nášho klubu zúčastnili Peťo Cabarka a Natálka Slobodová, aj keď prihlásených bolo pôvodne z nášho klubu viac hráčov. Keďže Peťo sa prihlásil iba do dvojhry a kvôli svojmu postaveniu v rebríčku musel hrať aj piatkovú poobednú kvalifikáciu, vyrazili sme do Košíc už v piatok ráno. Natálka vďaka výsledkom vo 4. lige nemusela hrať dvojhrovú kvalifikáciu a kvôli nižšiemu počtu prihlásených dvojíc ani mixovú kvalifikáciu a postúpila v týchto disciplínach do hlavnej súťaže v sobotu. Bola prihlásená aj do štvorhry spolu s Eliškou Kuhnovou, ale Eliška napokon na východ Slovenska necestovala, a tak sme zastúpenie v ženskej štvorhre nemali.

V piatkovej kvalifikácii sa Peťovi do cesty postavil exotický hráč - AnantThapliyal z Indie. Na Peťovi sa prejavilo dlhšie časové obdobie bez poriadnych tréningov, ako aj menšia vyhratosť a Anantovi podľahol 13:21, 10:21. Tým sa pre neho turnaj skončil.

Sobotnej hlavnej súťaže sa zúčastnilo 32 mužov/chlapcov a 24 žien/dievčat. Úvodných mixov sa zúčastnilo 23 dvojíc. Natálka nastúpila už na štvrtý turnaj v páre s Patrikom Polákom a v prvom kole sa postavili proti otcovsko – dcérskej dvojici Radoslav Širák starší – Rebeka Širáková z Trebišova. Bol to veľmi dramatický súboj – v prvom sete náš pár prehral 14:21, v druhom ale zmobilizoval všetky sily a schopnosti a zvíťazil 23:21. V treťom sete už psychicky posilnení aj s lepšou kondíciou ako súperi Natálka s Patrikom zvíťazili 21:10 a postúpili do druhého kola. V ňom sa stretli s prešovskou dvojicou Julka Chmurovičová – Boris Karpják, s ktorou sa stretli aj na turnaji U 19 v Košiciach pár týždňov dozadu. Po peknom výkone, najmä v druhom sete, však podľahli Prešovčanom aj tentoraz 13:21, 18:21.

Pokračovalo sa dvojhrami. Natálka v prvom kole nastúpila proti Michaela Mazurkovej z Rožňavy, ktorú sme predtým ešte nikdy nevideli hrať. Prvý set vďaka aktívnej a pestrej hre vyhrala Natálka jednoznačne 21:10. Druhý set sa začal vyrovnanejšie, súperka sa dokonca dostala do mierneho vedenia, keď po jednom údere zatlačila Natálka Michaelu do zadnej časti kurtu a Michaele po zlom dopade vyskočilo koleno, spadla na zem a namiesto pokračovania v turnaji zamierila do nemocnice na vyšetrenie. Zápas tak bol skrečovaný v prospech Natálky, ktorá sa v ďalšom kole postavila proti nasadenej č. 4 – Natálii Tomčovej z Košíc. Zápas mal veľa pekných výmien, ale Natália Tomčová je zatiaľ stále výrazne lepšou hráčkou, a tak bol výsledok nakoniec jednoznačný 21:7, 21:7 v jej prospech.

Tým sa tento turnaj pre našich hráčov definitívne skončil.

Fotogaléria