A turnaj U17, Púchov, 13.04.2019

Reportáž (by Daniel Sloboda)

V Púchove sa 13. – 14.4.2019 konal druhý tohtoročný A turnaj v kategórii do 17 rokov, ktorého sa mohlo zúčastniť len 24 najlepších hráčov a 24 hráčok. Z nášho klubu si síce na turnaj vybojovali postup až 2 hráči – Gregor Ondrejčák a Natálka Slobodová, ale Gregor sa na turnaji nakoniec nezúčastnil, a tak náš klub reprezentovala iba Natálka.

Začínalo sa mixami, do ktorých nastúpilo 20 dvojíc. Natálka nastúpila už na svoj tretí turnaj s Patrikom Polákom z Košíc. V prvom kole mali voľný žreb, v druhom im žreb prisúdil reprezentačnú dvojicu - súrodencov Kadlecovcov z Púchova, nasadených ako číslo 3. Tento raz však Natálka s Patrikom hrali horšie ako pred dvomi týždňami v Košiciach a po jednoznačnom priebehu prehrali 9:21 a 10:21.

V dvojhrách nastúpila Natálka v prvom kole proti Ninke Holienčíkovej zo Žiliny, s ktorou na predchádzajúcom Q turnaji prehrala. Tento zápas však mal celkom iný priebeh, Natálka s prehľadom kontrolovala zápas a Ninku Holienčíkovú vyradila 21:16 a 21:11. V druhom kole nastúpila opäť proti členovi rodiny Kadlecovcov – Olívii, ktorá bola nasadená ako číslo 5. V tomto zápase Natálke nevychádzalo prakticky nič, bol to tzv. „zápas blbec“ a Natálka prehrala 3:21 a 5:21, keď krutý výsledok nehovorí pravdu o úrovni oboch hráčok.

Nakoniec aj vo štvorhrách sa Natálkina cesta prekrížila s Olíviinou, ale tentoraz ako spoluhráčky vytvorili dvojicu, ktorá bola medzi 11 pármi nasadená ako číslo 3, a teda nemuseli hrať prvé kolo. V druhom narazili na skúsenú a zohratú dvojicu z Púchova Rebeka Kováčová – Nina Milada Michalková, ale poradili si s ňou s prehľadom a po výsledku 21:12 a 21:9 postúpili do semifinále. V ňom sa stretli s reprezentačnou dvojicou, nasadenými jednotkami Julkou Chmurovičovou a Natáliou Tomčovou. Prvý set mal relatívne jasný priebeh v neprospech našej dvojice 12:21. V druhom sa však hra vyrovnala a naša dvojica mala na raketách aj setbol, ale nakoniec po dramatickej koncovke prehrala aj druhý set 22:24 a do finále nepostúpila.

Natálke sa turnaj teda relatívne vydaril, vyhrala zápasy v dvojhre aj vo štvorhre a získala za štvorhru bronzovú medailu.

Fotogaléria